Že Zeman ocení Michala Davida? Žádné překvapení, Pražský hrad úroveň dávno ztratil

Michal David zpívá svatebčanům na Čapím hnízdě (FB AB)

Michal David zpívá svatebčanům na Čapím hnízdě | FOTO: FB AB

Českým veřejným prostorem hýbe informace deníku Blesk o tom, že Miloš Zeman ocení 28. října zpěváka Michala Davida. Tedy interpreta normalizačních odrhovaček, kterému se za komunistů dařilo více než dobře. Vážně někdo čeká od české hlavy státu jiný dárek ke stému výročí Československa? Třeba že bude mít úroveň? Pokud ano, je velmi naivní.

Zeman běžně oceňuje představitele KSČ, stejně jako předsedy vlády jmenuje agenty StB. Je mu úplně jedno opravdová kvalita umělce, natožpak nějaká morální integrita. Český prezident má pouze dvě kritéria: Buď je to možnost někomu se pomstít (vyberte kohokoli od Bohuslava Sobotky po údajnou pražskou kavárnu), případně jde o člověka, který jej podporoval ve volební kampani.

Můžeme tedy v nejbližší době očekávat i mnohem horší nápady na vyznamenání. Je tu blízký přítel Jiřího Ovčáčka Radim Panenka, který s mluvčím „píše knihy“ prezidentových rozhovorů, Jaromír Soukup, nejservilnější a nejneschopnější moderátor všech pořadů v galaxii, Jiří Kajínek, dvojnásobný vrah, kterého Zeman pustil z vězení, nebo třeba Miloš Jakeš, komunista, který Zemanovi taktéž vyjádřil před volbami podporu.

Opravdu byste byli v šoku? Po všem, co jsme za ta léta od roku 2013 zažili? Začalo to vylhaným inzerátem zaplaceným ruskými penězi a pokračuje dodnes. Jeden směšný Michal David na tom nic nezmění. Ještě se také můžeme dočkat amnestie pro dalšího zpěvákova fanouška, kterým je trestně stíhaný premiér Andrej Babiš.

A kromě ocenění také přijde projev, u něhož budou všichni chválit, jak je skvělé, že jej prezident pronesl spatra, i když bude opakovat tisíckrát řečené. Vsaďte se, že dojde na neziskovky, novináře, Českou televizi a Zdeňka Bakalu. Opravdovou státnickou řeč totiž od Miloše Zemana ještě nikdy nikdo neslyšel. Asi proto, že to není státník.

Nebojte se, zatím není všem dnům konec.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]