Zelenskyj poděkoval Česku a Petru Fialovi za podporu při cestě do EU

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (President.gov.ua / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | FOTO: President.gov.ua / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes na twitteru poděkoval Česku za to, že během svého předsednictví EU podporovalo Ukrajinu na její cestě do unie. České předsednictví o sobotní půlnoci skončilo a dnes se ho na půl roku ujalo Švédsko.

„Děkuji přátelskému Česku a premiérovi Petru Fialovi za to, že během předsednictví podporovali Ukrajinu na její cestě za členstvím v EU,“ napsal Zelenskyj na twitteru. Ocenil také, že si sedmadvacítka udržela jednotu a zůstala solidární s Ukrajinou čelící ruské agresi. „Společně zvítězíme!“ uvedl ukrajinský prezident.

Ukrajina společně se sousedním Moldavskem získala postavení kandidátské země na loňském červnovém summitu evropské sedmadvacítky. Aby se tyto země staly členy unie, musejí ovšem zavést řadu reforem a celý proces může trvat i více než deset let.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články