Zeman, Babiš a Havlíček ignorují tajné služby a zrazují Česko. Pustili ruskou firmu do jaderného tendru

ČTK

Miloš Zeman a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (ANO) | FOTO: ČTK

Začíná to vypadat jako největší zrada vlastní země minimálně od roku 1989. Miloš Zeman, Andrej Babiš a Karel Havlíček se patrně rozhodli nasměrovat největší zakázku v historii České republiky k Rusku. Chtějí ignorovat to, před čím varují tajné služby a řada odborníků. Karel Havlíček hodlá do výběru dodavatele dostavby jaderné elektrárny Dukovany zapojit i ruský podnik Rosatom, před nímž varovaly zprávy českých tajných služeb kvůli silnému bezpečnostnímu riziku.

Můžeme si to tedy shrnout: Tajné služby jsou proti, bezpečnostní experti vydávají varování za varováním. Zemana, Babiše a Havlíčka to ale nezajímá. Mají svůj názor. Dokumentaci týkající se dostavby Dukovan chtějí poslat do Moskvy. A kdo má jiný názor než Zeman, Babiš a Havlíček? Za bezpečnostní riziko považují Rusko v dostavbě Dukovan například tyto instituce: Vojenské zpravodajství, rozvědka ÚZSI, Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost a samozřejmě BIS. A také ministr zahraničí Tomáš Petříček.

archiv

Zkrátka není v Česku žádná kompetentní instituce, tajná služba či experti na bezpečnost, kteří by firmy ze současné Ruské federace při dostavbě Dukovan doporučovali. Celá záležitost se dá shrnout velmi jednoduše. Všichni experti a tajné služby říkají, že zvát Rusko do tendru na dostavbu Dukovan je vážné bezpečnostní riziko pro Českou republiku. A co udělají prezident, premiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy? Přizvou Rusko do tendru. Půl roku před volbami. Tohle se obtížně hodnotí jinak než jako zrada národních zájmů.

Opticky akce působí jako iniciativa Karla Havlíčka. To je samozřejmě jen hra. Havlíček by něco tak zásadního neudělal bez svého nadřízeného Andreje Babiše. A premiér Babiš? Ten zase plní úkoly Miloše Zemana. A čí úkoly plní Zeman? To už je jednoduché. Tato zrada vlastní země evidentně plyne z neveřejných, ale vysoce pravděpodobných závazků Miloše Zemana, které vůči Rusku učinil za podporu při volbě prezidentem. Ať už šlo o peníze na kampaň nebo masívní podporu ruských a proruských dezinformačních médií.

Senát Parlamentu ČR

Česká republika je v naprosto absurdní situaci. Má tajné služby, jejichž úkolem je varovat před vlivem cizích nepřátelských států. Mají varovat také před tím, když takový cizí nepřátelský stát má své „agenty“ na území ČR. Tyto informace tajné služby předávají vrcholným představitelům České republiky. A co když tito představitelé země najdou v dodaných zprávách tajných služeb svá jména? Jo aha, potom se jim říká čučkaři.

Právě teď se v České republice odehrává zásadní dějinná událost. Taková, o jaké se za čas budou děti učit ve škole. A co budou říkat? Udiveně se budou ptát: Takže oni se po čtyřiceti letech bolševické totality pod ruskou nadvládou ze všech sil osvobodili a po dalších třiceti letech neposlechli svoje experty a znovu se svázali s Rusy, aby jim odevzdali klíčovou kontrolu nad svojí energetikou?

Aha. Tak to určitě nebylo zadarmo a jen tak.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner