Zeman, Babiš: Vede se tu proti nám kampaň!

ČTK

Andrej Babiš a Miloš Zeman u neúspěšné první privatizace Unipetrolu | FOTO: ČTK

Jiří Ovčáček se pustil do Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí (ÚDHPSH), vede prý kampaň proti současnému prezidentu republiky ve prospěch skupiny protikandidátů. Spor je zde veden o to, co je a co není prezidentskou kampaní. Proč je pro prezidenta tak těžké řídit se platným zákonem, který hranici prezidentské kampaně vymezuje? A kdo to tu vlastně dělá kampaň!

Miloš Zeman pasuje své protivníky na hlupáky, žalostné ubožáky, ješitné lháře, neznalce, a tak by se dalo pokračovat donekonečna. Kdo se opováží poukázat na chybu Hradu, toho stihne hněv nejen hlavního hradního, ale i twitterový účet „trojjediného“. Jak skála pevné je přesvědčení o existenci Peroutkova článku viděného kdesi vlevo dole, až se za jeho nemožnou dohledatelnost – Ovčáčkovu neschopnost jej nalézt – Hrad dokonce omluvil. Jak šlechetné je toto gesto, které má svědčit o neschopnosti nalezení, nikoli o samotné existenci, o níž nepochybuje v tomto státe snad skutečně jen málokdo.

Podobné je to i v případě prezidentské kampaně. Jestliže Miloš Zeman oznámí, že kampaň dělat nebude, tak ji jednoduše „dělat nebude“, i kdyby se všichni kolem stavěli na hlavu. O prezidentových slovech se zkrátka nepochybuje, a to ani v případě zákona, který říká: „Volební kampaní se rozumí jakákoli propagace kandidáta na funkci prezidenta republiky a volební agitace v jeho prospěch, zejména veřejné oznámení určené na jeho podporu nebo sloužící v jeho prospěch, včetně jakékoli doprovodné akce, za které se poskytne nebo obvykle poskytuje úplata“, což by platilo v případě, že prezident bude objíždět v době vyhlášení prezidentské kampaně kraje a prezentovat zde své názory, což dělat hodlá. Konečným resumé Hradu však je, že ne Miloš Zeman, ale oponenti dělají kampaň proti němu.

Miloš Zeman však není sám, kdo podobné strategie „pravda jsem já“ využívá. Andrej Babiš, se taktéž pasoval na jejího ochránce a propagátora. Škoda že jeho pravda se mnohdy neslučuje s realitou, a na rozdíl od Miloše Zemana má dokonce nespočet verzí. Kdyby se tak hledal Peroutkův článek podle scénáře Andreje Babiše, byl by v pondělí vlevo dole, ve středu vpravo nahoře a ve čtvrtek by to celé byl komplot Miroslava Kalouska a samozřejmě kampaň proti jeho osobě!

Podtrženo sečteno, kampaň se tu rozhodně dělá, jen ji nedělají Zeman s Babišem, ale všichni kolem proti nim.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner