Zeman Babiše neodvolá. Donutit ho bude muset ústavní soud

David Těšínský

Miloš Zeman dnes uvedl, že Babiše neodvolá. Bude čekat na výklad ústavního soudu. Od soudců chce vědět, jestli prezident na žádost premiéra skutečně musí odvolat ministra.

Podle kritiků Zemana jde o zdržovací taktiku, kdy se snaží udržet Babiše na ministerstvu za každou cenu. Premiér Sobotka chce podat na Zemana kompetenční stížnost. Kroky proti Zemanovi hodlají podniknout i senátoři.

Od roku 1989 žádný prezident nepoužil podobné obstrukce a nedržel ve vládě ministra proti vůli premiéra. Babiš se potýká s mnoha skandály, od nevyjasněných příjmů přes podezření na dotační podvod až po zneužívání médií proti svým politickým soupeřům. Usnesení konstatující, že Babiš je lhář, už přijali i poslanci. Ti také vyzvali prezidenta, aby Babiše odvolal. Za odstoupení obou se po republice konají demonstrace, podepisována je také petice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner