Zeman bere za svou „reprezentaci“ České republiky téměř půl milionu měsíčně

Eric Drooker

Prezidentský úřad je druhým nejlukrativnějším ve státní správě. Podle informací Mladé fronty si hlava státu přijde na 422 tisíc korun měsíčně a vyšší mzdu má pouze guvernér ČNB. Miloš Zeman tak i po odeslání třetiny svého platu na Klokánky a podobné organizace, které podporuje, hospodaří s pohádkovou částkou, o které se třeba premiérovi s necelými 200 tisíci může pouze zdát. Víc než Bohuslav Sobotka navíc berou i europoslanci nebo předseda Poslanecké sněmovny.

Být europoslanec se vyplatí

Zemanovu magickou výplatu překovává pouze jeden muž. Je jím guvernér České národní banky Miroslav Singer. Jeho mzda se vyšplhá podle Babišova deníku na 428 tisíc měsíčně. Třetím nejlukrativnějším postem je po guvernérovi a prezidentovi jednoznačně europoslanec. Ten si společně s náhradami přijde zhruba na 337 tisíc korun. Čeští zástupci v Bruselu ovšem utratí několikanásobně víc, než oba muži na předních pozicích. Na pomyslné bramborové příčce se nachází Pavel Rychetský. Předseda Ústavního soudu každý měsíc dostává 253 tisíc korun.

[ctete-foto]53050[/ctete-foto]

Vitásková možná skončí ve vězení, zatím bere 142 tisíc

Přes dvousettisícovou výplatu se nedostává například předseda vlády Bohuslav Sobotka. S částkou 198 tisíc ho však překonávají například Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny a předseda Senátu Milan Štěch. Dalšími vysoce ohodnocenými osobami jsou také ombudsmanka Anna Šabatová se 163 tisíci, předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková se 142 tisíci nebo šéf České obchodní inspekce Mojmír Bezecný. Jeho měsíční výplata je 98 tisíc korun.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]