Zeman byl vždy bezcharakterní demagog a lhář, říká psycholog Sláma

(reprofoto youtube.com)

Sprostá slova na adresu premiéra Sobotky z úst Miloše Zemana pouze dokázala, že prezident republiky trpí vážnou chorobou. Upozornil na to psycholog Bohumil Sláma, který ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz popsal, jak na něj chování hlavy státu působí. Podle odborníka se Zemanovi nerozpadá pouze osobnost, ale celá psychika.

Prezident se podle Slámy potýká s problémy již dlouhou dobu. „Miloš Zeman, už když byl ještě v plné kondici, byl anomální, hraniční osobností s mimořádným, zejména verbálním (slovním) intelektem, avšak silně poznamenanou narcismem a egoismem. Nikdy neměl rozvinuté kritické myšlení (nezaměňovat se schopností kritiky),“ myslí si psycholog.

„Jednak se v něm nikdy dostatečně nevycvičil, jednak ho silně zkreslovala jeho deformovaná osobnost. Vždy byl demagogem, lhářem a bezcharakterním, amorálním člověkem,“ dodal s odkazem na svá dřívější vyjádření.

Další hodnocení Zemana také nepůsobí vůbec lichotivě. „Dobře je to vyjádřeno v pohádkách: kdo byl po většinu svého života převážně dobrým člověkem, stává se hodným dědečkem či laskavou babičkou; kdo byl charakterově problémový, stává se zlým dědkem nebo ježibabou,“ píše Sláma.

„Je to tím, že jak mu ochabuje šedá kůra, prosakují ,spodní proudy‘ a podobně jako u inkontinence moči dochází k inkontinenci emoční,“ přirovnává. „A Miloš Zeman si ,učurává‘ stále častěji a stále víc,“ hodnotí Sláma.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner