Zeman chce zničit Reportéry ČT: Omezte televizi rozpočet, když je bude natáčet

repro youtube.com

Miloš Zeman v Týdnu s prezidentem | FOTO: repro youtube.com

Debaty mezi Milošem Zemanem a Jaromírem Soukupem se velmi často stočí i k tématu veřejnoprávní televize. Nejinak tomu bylo i ve čtvrtečním Týdnu s prezidentem. V něm prezident po kritice objektivity stanice pronesl, že pokud budou vyráběny pořady jako Reportéři ČT, měla by mít Česká televize omezen svůj rozpočet.

Zeman tak nepřípustně zaútočil na svobodu slova, což není v jeho případě poprvé. Již v minulosti nabádal poslaneckou sněmovnu, aby nepřijala výroční zprávu ČT a tím by mohlo dojít k odstranění nepohodlného Petra Dvořáka z funkce ředitele veřejnoprávní televize. Právě současný šéf ČT je hlasitým zastáncem redakce publicistiky.

Po sprostém útoku na české novináře, kteří by podle Zemana měli být vyhubeni, dochází k dalšímu útoku na žurnalistiku. To, že si na ČT stěžuje Jaromír Soukup, už se stalo koloritem jeho pořadů a pár tisíc lidí, kteří ještě na TV Barrandov přepnou, si zvyklo, že zatrpklost majitele komerční stanice vůči České televizi je nepřekonatelná. Pokud ovšem takto na konkrétní novináře útočí prezident republiky, jedná se už o důležitý problém.

Tlak na veřejnoprávní média totiž velmi sílí a je jen otázka času, kdy podlehnou i ti, kteří stále ještě drží vlajku svobodné žurnalistiky. Mezi ně rozhodně patří právě Reportéři ČT, vedení Markem Wollnerem, nebo i 168 hodin s výraznou Norou Fridrichovou.

Ovládnutí veřejnoprávní televize je velmi důležité nejen pro Zemana, ale také pro Andreje Babiše nebo Tomio Okamuru. Všichni tři, různě hlasitě, totiž zastupují frontu proti ČT, kterou se snaží občanům prezentovat jako zkorumpovanou pakáž, ovládanou TOP 09, Zdeňkem Bakalou a kdovíkým ještě.

Se svobodnou veřejnoprávní televizí se totiž špatně nastavuje nový režim, v němž budou lidé ovlivněni nejen jednou nesledovanou aktivistickou televizí a dvěma dříve renomovanými deníky.

Jakkoliv se může kdokoliv snažit marginalizovat problém ovládnutí České televize vládnoucí mocností, musí mu čtvrteční slova Miloše Zemana jasně naznačit, že se ocitáme ve skutečně nebezpečné situaci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner