VIDEO: Zeman chtěl citovat Stalina. Problémy prý vyřeší popravy

Prezident Miloš Zeman stále má dojem, že je vtipný, a tak nešetří svými bonmoty. Naposledy při návštěvě Olomouckého kraje během setkání s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem (ANO) podle svého přesvědčení citoval slova sovětského diktátora Josifa Stalina, když se rozhodl zaútočit na bývalého ředitele Jesenické nemocnice Jana Jedličku.

„Josif Vissarionovič Stalin kdysi říkal: ,Jesť čelavěk, jesť probľema, nět čelavěka, nět probl’ema.‘ No a nechal toho člověka popravit a problémy se vyřešily. Je to zajímavá metoda, ale v desetimilionové zemi by vedla velice rychle k prudkému úbytku obyvatel,“ řekl Zeman.

V souvislosti s Jedličkou, jehož vedení nemocnice Zeman kritizoval, použil Zeman Stalinova slova už jednou. Tehdy řekl: „Kádry rešajut vsjo“. Tedy: „Vše je to o správných lidech.“ Jedlička se proti takovýmto vyjádřením ohradil: „Jen moje vrozená slušnost a úcta ke stáří a plná jídelna našich spolupracovníků v očekávání debaty s Vámi mi velely, abych Vaši nemocniční misi okamžitě neukončil,“ uvedl s dopise, který Zemanovi adresoval.

„Politicky nekorektní bonmoty nepotřebují dovětky. To, že politicky korektním novinářům vadí, to je danost,“ napsal deníku FORUM 24 prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]