Zeman: Prymula dostane vyznamenání, majitelé bytů se nezblázní, chválím zavírání hranic, EU vedou nuly, rakev je na obzoru

repro Blesk

Prezident Miloš Zeman | FOTO: repro Blesk

Prezident Miloš Zeman promluvil v živém rozhovoru pro Blesk.cz. Pochválil ministra vnitra Hamáčka, oblékl si červený svetr, zmínil, že se podílel na zařízení nákupu zdravotních pomůcek z Číny. Kritizoval EU, prý selhala, a pochválil zavírání hranic. V čele EU prý stojí šedivé úřednické nuly. „Jsem rád, že vláda uzavírá hranice,“ řekl. Aktivity premiéra Babiše prý oceňuje.

V úvodu Zeman informoval, že udělí nejvyšší státní vyznamenání epidemiologovi Romanu Prymulovi. Potom vynadal senátorovi Pavlu Fischerovi, poslancům Zbyňku Stanjurovi a Miroslavu Kalouskovi a novináři Lubošovi Palatovi za to, že si dovolili kritizovat vládu a její opatření. To jsou podle Zemana hlupáci, kteří jen kritizují.

Pavel Hofman

Moderátorku, která s ním rozhovor vedla, přirovnal k doktoru Mengelemu. O kriticích, kteří mluvili o tom, že vláda nezvládá podporu firem a živnostníků, prohlásil, že jsou „profesně a psychicky rozvrácení“.

Když byla řeč o tom, že vláda nezvládla zajistit roušky a lidé si je museli šít sami, prezident tvrdil, že počet ušitých roušek je jedna tisícina toho, co potřebujeme. Pomohly prý hlavně masivní dodávky z Číny.

Miloš Zeman, který včera porušil veškerá vyhlášená vládní opatření tím, že svolal do Lán svůj expertní tým, jehož členové seděli těsně vedle sebe u jednoho stolu a před sebou měli jídlo a pití, dnes poděkoval lidem za jejich obětavost a za to, že dodržují nařízení. Předvedl, jak jedl s nasazenou rouškou. Prý zakázal oběd. Fakt, že jeho třináctičlenný tým stoloval v jedné místnosti a že se to nesmí, nekomentoval.

Tak jako vždy hájil ministryni financí Alenu Schillerovou. Skandální vyjádření potom přednesl v souvislosti s plánem vlády umožnit, aby lidé neplatili půl roku nájem. To bude fatální rána pro majitele domů a bytů, současně jde o tvrdý zásah do soukromého podnikání. Zeman se ale těchto lidí nezastal. Naopak. „Myslím si, že pronajímatelé bytů by se nezbláznili a nezkrachovali. Každý z nás musí nést svůj díl odpovědnosti,“ konstatoval Zeman.

Promluvil také o svém stavu. V 75 letech podle něj musí počítat každý s tím, že na obzoru je rakev. Cítí se prý ale celkem dobře. „Zdravotní péče o moji osobu neexistuje, protože nemám žádnou nemoc,“ řekl Zeman. Test na koronavirus prý nepodstoupil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner