Zeman děsí moje děti, když vyzývá k mému zabití, říká Sobotka

ceskatelevize.cz

Premiér Bohuslav Sobotka | FOTO: ceskatelevize.cz

Výrok Miloše Zemana, který doporučil při návštěvě Tišnova nespokojenému voliči vzít na premiéra kalašnikov, předsedu vlády překvapil. Rozepře prezidenta a Bohuslava Sobotky trvají již delší dobu, ale tentokrát zřejmě z prezidentovy strany přesáhla únosnou mez. Premiér ve svém vyjádření přiznal, že mu vadí, že Zeman straší jeho děti a celou rodinu.

Eric Drooker

Že výroky prezidenta nejde brát na lehkou váhu, protože je pronáší v době, kdy některé skupiny vyzývají občany k tomu, aby vzali do ruky zbraně, upozornil i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Obavu o dopad Zemanových slov má i Sobotka. „Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele,“ myslí si premiér. „Tyto výroky prezidenta pokládám za hloupé, zbytečné a nebudu na ně v této zcela nepatřičné rovině reagovat. Trvám na tom, že vztahy premiéra a prezidenta mají být profesionální a v zájmu dobrého fungování státu k nim takto budu i nadále přistupovat,“ dodává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner