Zeman diktuje čistku. Překročil další hranici, jen aby prosadil kšeft s Rusy a Číňany

ČTK

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem | FOTO: ČTK

Miloš Zeman diktuje Andreji Babišovi, koho má vyhodit. Chce, aby se premiér zbavil dvou důležitých ministrů a šéfky SÚKL Ireny Storové. Důvod? Prezident chce nutně protlačit čínskou a ruskou vakcínu do žil Čechů. To je celé. Sám Zeman i Babiš jsou přitom očkováni prověřenou západní vakcínou.

Jde o další významnou hranici, kterou se Zeman ve svém boji za Rusko a Čínu snaží překročit. Stojí mu v cestě ministr zdravotnictví Jan Blatný a šéfka ústavu pro kontrolu léčiv. Ani jeden z nich nechce čínskou a ruskou vakcínu pustit do tuzemských nemocnic, dokud nebude řádně prověřena a schválena. A to Zemanovi vadí. Přeje si, aby lidé v ČR byli očkováni neschválenou látkou. Proto žádá, aby Babiš vyhodil Jana Blatného i Irenu Storovou. A rovnou k tomu přibalil i požadavek na vyhazov ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který mu leží v žaludku už dlouho. Důvod je opět stejný. Petříček se neklaní Rusům a Číňanům tak jako Zeman.

F24

Zeman si evidentně potrpí na symboliku. Svůj nestoudný požadavek řekl dezinformačním Parlamentním listům, které ho uveřejnily 10. března, tedy v den, kdy si celý svět připomíná, jak barbarsky se chovají čínští komunisté v Tibetu. Je to něco takového, jako když před časem pozval 21. srpna do Lán svého kamaráda, šéfa komunistů a estébáka Vojtěcha Filipa.

Miloš Zeman se dlouhodobě chová jako zrádce vlastní země. Teď to opět potvrzuje. Jeho požadavky jsou tak skandální, že by je premiér neměl v žádném případě přijmout. Ale bohužel jde o Andreje Babiše. Další důvod, proč by se Parlament ČR měl po říjnových volbách zabývat odstěhováním Zemana z Hradu, z Lán a především z funkce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner