Zeman je jediným kandidátem na prezidenta, který pustí KSČM do vlády

ČTK

Miloš Zeman je jediným z trojice nejvážnějších kandidátů na prezidenta, který by do vlády pustil komunisty. V rozhovoru pro info.cz to řekl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. „Pan prezident nemá problém s tím, pokud by voliči takto rozhodli, aby se Komunistická strana Čech a Moravy stala součástí vlády. Měl by problém s některými jmény, například s paní Semelovou,“ řekl Jiří Ovčáček, mluvčí Miloše Zemana a bývalý redaktor komunistického plátku Haló noviny.

Foto: frajbis.cz

Zároveň řekl, že Zeman po letošních volbách nechá sestavit vládu předsedu strany, která získá nejvíce hlasů. Prohlášení Jiřího Ovčáčka je dobrou zprávou pro Andreje Babiše a Bohuslava Sobotku. Oba už začali nenápadné námluvy týkající se povolební spolupráce jejich strany s KSČM. Nic na tom nemění ani současné odmítání komunistů ve vládě, s kterým aktuálně přišel Babiš. Dříve vládu s nimi připustil. Nyní, pod tlakem couvá. Avšak, jde o Babiše, bývalého komunistického papaláše, údajného donašeče StB a mistra veletoče…

Miloš Zeman je z trojice nejvážnějších kandidátů na post prezidenta jediným, kdo by komunisty pustil do vlády. Jiří Drahoš a Michal Horáček to jednoznačně odmítli. Oba mají špatné zkušenosti s komunistickým režimem. Oproti tomu Miloš Zeman je bývalým členem předlistopadové KSČ.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner