Zeman je odpudivý. V cizině někteří lidé nevěří, že je prezident, říká kajakář Hradilek

Vavřinec Hradilek (ČTK)

Vavřinec Hradilek | FOTO: ČTK

Stříbrný medailista z Olympijských her v Londýně Vavřinec Hradilek se ostře pustil do Miloše Zemana. Podle populárního sportovce je současná hlava státu těžce uvěřitelnou osobou, o které panují v zahraničí pochybnosti, zda je skutečně prezidentem České republiky. Pro sportovce samotného je Zeman nesympatický a odpudivý.

Hradilek se o Zemanovi zmínil v rozhoru pro server Aktuálně.cz. Když přišla řeč na obavu sportovců se vyjadřovat k politickému dění v zemi, měl populární kajakář jasno. „Já bych ten klid chtěl mít taky, ale lidsky mi to nedá, protože když se podívám na našeho prezidenta, tak bych se cítil blbě, kdybych se k němu nevyjádřil. Ten člověk je mi tak nesympatický a odpudivý,“ řekl úspěšný olympionik, který upozornil na fakt, že politici také mluví o sportu, takže má stejné právo hovořit o politice i on.

Čeká nás návrat do dob PS VB? ()

Svůj dojem z prezidenta podpořil i osobní zkušeností. „Třeba v létě na olympiádě v Riu, kam Miloš Zeman přijel, za mnou chodili kolegové a znechuceně se mě ptali, jestli je to opravdu náš prezident,“ vzpomínal na své zážitky Hradilek. „Tam mi došlo, jaký to má mezinárodní přesah. Je až ironické, že na akci, kde všichni s hrdostí reprezentují ČR, přijede takovýto reprezentant,“ dodal pro Aktálně.cz.

Strach sportovců vyjadřovat se k politikům je podle Hradilka do jisté míry spojen s penězi. „Myslím si, že se tomu spousta sportovců snaží vyhnout, aby se nedostali do nějakého konfliktu s někým, kdo by mohl rozhodovat o penězích pro jeho sport,“ vysvětlil situaci kajakář, podle nějž je nutné si připomínat odkaz Václava Havla.

()

„Od doby, co Václav Havel umřel, jsem neslyšel projev, který by byl bez jakéhokoliv útoku a náznaku nenávisti. On dokázal o světě přemýšlet hrozně pozitivně a otevřeně,“ má jasno olympionik. „Mě bavilo ho poslouchat, z jeho proslovů si člověk mohl odnést, co chtěl, a zároveň nikomu nic nenutil a to mi přijde důležitý. Říkal věci tak, jak je cítil, ne tak, jak chtěli jiní. Což je rozdíl oproti současné politice, kde něco takového neexistuje,“ dodal Vavřinec Hradilek.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]