Zeman je ubožák, který už se ani nepokouší o nestrannost. Veřejnost reaguje na nedělní výstup prezidenta

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman dnes vystoupil v televizním pořadu Partie Terezie Tománkové a několik jeho výroků v české veřejnosti vyvolalo silné reakce. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

Takto se prezident vyjádřil o transgender lidech: „Dovedu pochopit homosexuály, lesbičky a tak dále. Ale víte, koho vůbec nechápu? To jsou ti transgender,“ prohlásil dnes Zeman v pořadu CNN Prima. Pokud si podle prezidenta někdo nechá operativně změnit pohlaví, tak se „dopouští trestného činu sebepoškozování“. „Každý operační zákrok je rizikem. A tihleti transgender jsou mně opravdu bytostně odporní,“ prohlásil Zeman.

O tématu Zeman mluvil v souvislosti s maďarským zákonem, který zakazuje mimo jiné osvětu o sexuálních menšinách na školách. Zákon vyvolal ve čtvrtek emotivní debatu mezi prezidenty a premiéry zemí Evropské unie. Zvláště lídři západoevropských zemí přesvědčovali premiéra Viktora Orbána, aby kontroverzní pasáže normy zrušil, neboť podle nich porušují evropské hodnoty.

Ohlasy vyvolalo i jeho prohlášení, že volební koalice považuje za podvod: „Pokládám koalici za podvod. Jestli si na sebe nějaká silná strana navěsí dva pětiprocentní prťousky, tak je to podvod. Jestliže se spojí, vznikne velký trpaslík, ale nikdy nevznikne obr,“ míní Zeman.

Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09):

 

Zastupitel Plzeňského kraje Marek Ženíšek (TOP 09):

 

Předsedkyně strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová:

 

Novinář Filip Titlbach (Deník N):

 

Senátor Pavel Fischer (nezávislý):

 

Zahraniční zpravodaj České televize Bohumil Vostal:

 

Ředitel organizace Hlídač státu Michal Bláha:

 

Zastupitel a radní Ústeckého kraje Michal Kučera (TOP 09):

 

Předsedkyně rady Mladého pirátstva Georgia Hejduková:

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]