Zeman si zlomil ruku. Je po operaci

repro FTV Prima

Prezident Miloš Zeman | FOTO: repro FTV Prima

Miloš Zeman se v noci na dnešek podrobil operaci zlomené pravé ruky. Operace proběhla podle jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka standardním způsobem. Nyní je v pooperační péči, sdělil. Nemocnice na webu uvedla, že operace zlomené pažní kosti byla bez komplikací. Dnešní Zemanův program Hrad zrušil.

Zeman byl operován v celkové narkóze v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, podle České televize (ČT) zákrok trval zhruba dvě hodiny. „Výkon byl proveden standardním způsobem, bez komplikací. Nyní je pacient v adekvátní pooperační péči,“ uvedla mluvčí vojenské nemocnice Jitka Zinke. V nemocnici Zeman skončil v úterý večer podle Ovčáčka poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole a upadl.

„Pan prezident večer sledoval televizní zpravodajství a po ukončení nevyužil opory v podobě hůlky nebo pomoci ochranky, zakopl a zlomil si pravou paži,“ napsal mluvčí Novinkám. „Sdělil, že sám zvládne přejít určitou vzdálenost, což činit neměl, a došlo k pádu a zlomenině ruky,“ popsal dále ČTK v úterý v noci příčiny úrazu Ovčáček. Dodal, že nejde o zranění, které by prezidenta ohrožovalo na životě. Prezident již delší dobu trpí neuropatií nohou, kvůli níž musí při chůzi používat hůl.

Jak dlouho bude muset být Zeman v nemocnici, označil Ovčáček za předčasnou otázku. V úterý poznamenal, že prezidentův program bude nyní uzpůsoben rekonvalescenci.

V ÚVN Zeman strávil několik dní také loni v říjnu. Podle nemocnice se tam léčil pro poruchu výživy spočívající v úbytku a narušené funkci svalů, zejména nohou. V tehdejší lékařské zprávě bylo uvedeno, že kromě neuropatie trpí prezident také cukrovkou druhého typu.

Zeman se v úterý odpoledne setkal s Tomiem Okamurou. Předchozí týdny trávil v ústraní. Na fotografiích se ukázal například ve svém žlutém nafukovacím člunu. Zeman má dlouhodobé problémy s chůzí, trpí polyfunkční neuropatií. Před časem hovořil o tom, že ho trápí nechutenství. Mívá také potíže s artikulací a trpěl cukrovkou. O té ale prohlásil, že „odešla v sobotu“. V březnu na své oslavě uvedl, že je pro něj utrpením každý krok.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner