Zeman je zdravotně nezpůsobilý vykonávat úřad, soudí tři čtvrtiny Čechů

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Na Hradě, respektive píše v Lánech, nebudou mít radost. Podle průzkumu agentury Median, o kterém informoval server Seznam Zprávy, si tři čtvrtiny občanů myslí, že Miloš Zeman není s ohledem na svůj zdravotní stav schopen zastávat prezidentský úřad.

Podle průzkumu, ve kterém bylo v únoru tázáno 1430 respondentů starších 15 let, nevidí Zemanovu zdatnost pro výkon funkce občané moc růžově. „Pouze čtvrtina (25 %) dotázaných si myslí, že je prezident Miloš Zeman zdravotně způsobilý nadále vykonávat funkci prezidenta ČR. Skoro tři čtvrtiny dotázaných (72 %) si myslí, že nikoliv,“ píše se ve zprávě výzkumné agentury. „Pevně je o Zemanově nekompetentnosti z hlediska zdravotního stavu přesvědčeno 43 % respondentů.“ Nejvíce jsou o zdravotní způsobilosti přesvědčeni lidé důchodového věku, tedy nad 65 let (44 % způsobilý, 54 % ne), nejméně pak mladí lidé do 24 let (14 % vs. 80 %).

FORUM 24 (archiv)

Teď jen nevíme, jak si ten výsledek vlastně interpretovat. Že na tom prezident není dobře, je celkem patrné. Nejde jen o schopnost se pohybovat, ale ani jeho duševní stav nebudí dobrý dojem. Přesto si čtvrtina lidí myslí, že na výkon nejvyšší ústavní funkce Zeman pořád ještě má. Ani si nedovedeme představit, jak by to mělo vypadat, aby také změnili názor.

Pořád je ale třeba připomínat, že snížená možnost pohybu není to hlavní, co je u Miloše Zemana problém. Dokonce ani jeho občasná běžná lidská popletenost. Hlavní potíž je s jeho politickou linií a jeho charakterem. Naprostá oddanost Moskvě a Pekingu je pro zemi vážnější problém. To by bylo rizikem i v případě, kdyby Miloš Zeman dosahoval světových rekordů ve skoku do výšky a dokázal přeplavat Vltavu pod Hradem tam a zpět. Kolaborace s diktátorskými režimy, opakování jejich lživé propagandy, prapodivné kšeftíky lidí z prezidentova okolí, arogance jeho takzvaného mluvčího, kterému funkcička stoupla do jeho (nijak zvlášť excelentní) hlavičky – to je takový duševní novičok. Otravuje tím život v zemi a následky jsou mu zcela lhostejné.

Všechno to bylo zjevné už předtím, než byl zvolen poprvé. Jak asi v běžném životě činí rozhodnutí lidé, kterým to všechno hned dvakrát za sebou nevadilo? Záhada.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner