Česká republika má nového premiéra, komunistu, estébáka, největšího zemědělce a pobírače dotací. Miloš Zeman dnes Andreje Babiše jmenoval předsedou vlády. Stal se tak fakticky nejmocnějším mužem v zemi. Zeman v případě Babiše postupoval zcela jinak než všichni prezidenti před ním. Také on dosud trval na tom, že premiérem jmenuje toho, kdo mu přinese minimálně 101 podpisů poslanců, kteří vládu podpoří. To po Babišovi nežádal, navíc ho ujistil, že od něj dostane další pokus o sestavení vlády.

Prezident při slavnostním ceremoniálu dal Babišovi radu, aby ignoroval novináře. „S domovnicí se nediskutuje a nezlobte se na trpaslíky, že vám okopávají kotníky,“ řekl Zeman na adresu novinářů.

Prezident při jmenování Babiše premiérem opět nepůsobil zdravým dojmem. Hůře artikuloval, chodil nejistě a nejisté byly také jeho pohyby. Když mluvil Babiš, Zeman u mikrofonu smrkal.

Zeman také uvedl, že Babiše přijde podpořit do sněmovny před hlasováním o důvěře jeho vládě. Při ceremoniálu byl opět viditelný jejich přátelský vztah. Miloše Zemana nezajímalo to, že je Babiš vyšetřován kvůli dotačnímu podvodu a hrozí mu až deset let vězení.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora