Zeman kritizoval: Idiotský projekt OSN, popletený Sobotka

(ČTK)

FOTO: ČTK

Hostem pořadu Partie na TV Prima byl prezident Miloš Zeman. Hlavním tématem byla samozřejmě migrační krize, v níž prezident zkritizoval německou kancléřku nebo projekt komiksů o uprchlících, které by měly být k dispozici dětem ve školách. Vyjádřil se také k odebírání českých dětí norskými úřady.

Zeman hned na začátku okomentoval fakt, že kancléřka Angela Merkelová chce snížit počet migrantů, prezident má za to, že je nutné určit hlavně konečný počet lidí, které je možné přijmout. „Zejména bavorští politici vyzývají spolkovou vládu, aby tento strop určila,“ uvedl.

Guy Verhofstadt ()

Zeman minulý týden řekl, že integrace muslimů není možná, za což jej zkritizoval například bývalý belgický premiér. „Je otázka, jaké je procento úspěšných muslimů. Já bych mu vaším prostřednictvím vzkázal, že v Bruselu je taková zajímavá čtvrt, jmenuje se Molenbeek, a pokud jste o té čtvrti něco slyšela, tak právě odtud vycházejí teroristé, kteří mimo jiné vraždili v Paříži,“ prohlásil prezident.

Proti Zemanovým ostrým slovům se ohradil i premiér Bohuslav Sobotka. „Já jsem především rád, že má nějaký názor,“ rýpl si Zeman, který se s předsedou vlády shoduje pouze v tom, že by v otázce uprchlické krize mělo přijít celoevropské řešení. Silvestrovské události hlavu státu nijak nepřekvapily, zmínil ale zejména fakt, že média o dění několik dní mlčela. „Politická korektnost je největší zlo, které nás v komunikaci mezi médii a veřejností může potkat. Je to zdvořilé synonymum pro lež,“ myslí si Zeman.

Prezidentovi se nelíbí projekt komiksů o uprchlících, které by měly dostat děti ve školách, aby tak situaci běženců lépe pochopily. „Je to další idiotský projekt komisaře OSN pro uprchlíky,“ zhodnotil Zeman a ocenil přístup ministryně školství Kateřiny Valachové, která komiksy nepodporuje. „Je to stejně naivní jako bolševická propaganda,“ dodal.

Před norským velvyslanectvím v Praze se 16. ledna konal protest proti postupu norské sociální služby Barnevernet. Kritici jí vytýkají odebírání dětí z rodin cizinců v Norsku. V Česku emoce jitří nový případ nemocného devítiměsíčního českého děvčátka i starší kauza sourozenců Michalákových. Akce je součástí řetězu demonstrací v různých zemích. (ČTK)

Zemanovým oblíbeným tématem je také odebírání dětí českým matkám v Norsku. Navrhoval odvolat norského velvyslance, což odmítl premiér Sobotka. „Pan premiér to trochu popletl,“ usmíval se Zeman, který chystá další opatření. „Při tvůrčím vnímání ústavy jsme zjistili, že prezident může sjednávat mezinárodní smlouvy, tedy nikoli jenom ratifikovat. Já mám díky návrhu, za který vděčím jedné politické straně, už na stole připravený návrh prezidentské mezinárodní smlouvy mezi Norským královstvím a Českou republikou,“ řekl. Smlouva by měla obsahovat závazek, že děti, které mají české občanství, budou vydávány svým rodičům. „Když to nejde silou, půjde to ještě větší silou,“ doplnil prezident.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]