Zeman lhal a ještě chce po Peroutkově vnučce peníze na advokáta

Miloš Zeman (Zbyněk Pecák)

Miloš Zeman | FOTO: Zbyněk Pecák

Drzost Miloše Zemana nezná mezí. To víme už dávno. Překvapuje však ta vynalézavost, které je tento člověk schopen. Teď se to znovu projevilo ve sporu o Peroutkův článek, který si Zeman vymyslel a kvůli kterému proběhlo několik soudů. 

Jak to vzniklo, je obecně známo. Dne 27. ledna 2015 Zeman řekl o novináři Ferdinandu Peroutkovi, že napsal pro Přítomnost článek „Hitler je gentleman“. Peroutka ale nic takového nenapsal a jeho vnučka Terezie Kaslová se  kvůli tomu se Zemanem soudila. Mluvčí Jiří Ovčáček pak pilně hledal, a nic nenašel. Zeman se vybičoval k bizarní omluvě, ne za to, že si vymýšlel, ale že se článek nepovedlo najít.

V poslední instanci Obvodní soud pro Prahu 1 její žalobu zamítl. A teď, jak uvádí server Aktuálně.cz, chce Zeman po Kaslové více peněz za advokátní služby, než mu bylo přiznáno v první instanci. 

„Prezidentu republiky byla poskytnuta paušální náhrada, která se poskytuje správním úřadům a obdobným orgánům. Taková náhrada se však od advokátního tarifu liší zhruba o devadesát procent v jeho neprospěch,“ řekl pro Aktuálně.cz advokát Marek Nespala zastupující Zemana. Advokát by také chtěl na zlobivou Peroutkovu vnučku zapůsobit výchovně: „Veškerá energie, čas a finanční prostředky, které byly vynaloženy na vedení tohoto případu, vynaloženy být neměly. Z pozice vedlejšího účastníka se jedná o takzvané školné, aby si každý rozmyslel, jestli si skutečně bude dělat z prezidenta trhací kalendář a bude ho žalovat i tam, kde zjevně žalován být nemůže.“

Tohle už není drzé čelo lepší než poplužní dvůr, ale lepší než kolchozní lány. Kdo tuhle obskurní figuru volil nebo stále ještě tvrdí, že jí „důvěřuje“, by se nad sebou měl zřejmě zamyslet. Někde je nějaká vážná porucha.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]