Zeman mimo hru. Tahle země už není jeho. Stačila jedna cesta šéfa senátu

Miloš Vystrčil (repro Miloš Vystrčil)

Miloš Vystrčil | FOTO: repro Miloš Vystrčil

„Tahle země je naše,“ hlásal ve vánočním projevu roku 2015 Miloš Zeman. Po znovuzvolení v roce 2018 pro změnu vzkázal odpůrcům: shut up. Do toho výrazné vítězství Andreje Babiše, vláda s komunisty. Babiš ochotně kývající na všechny nepřístojnosti, které Zeman provádí, a Zeman ochotně kývající na všechny dotační a další nepěknosti, které provádí Babiš. Naprosto děsivá a depresivní situace a nekonečné čekání na další volby a na dobu, až Zemanovi skončí druhý mandát. Tak to bylo dosud. Nezdálo se, že by něco mohlo změnit situaci v zemi a reputaci České republiky v zahraničí. Až nyní…

Cesta Miloše Vystrčila, šéfa senátu, a jeho kolegů na Tchaj-wan. Touto cestou Vystrčil zcela zazdil Zemanovo nadbíhání Číňanům. Výrazně narušil toto tvrdě nerovné „přátelství“ mezi oběma zeměmi, ve kterém jedna skloní hlavu a druhá si bere, co chce. A přitom stačilo jediné: aby se Miloš Vystrčil choval normálně. Přesně to udělal. Podpořil zemi, která je skutečným přítelem České republiky a která je navíc pod trvalým tlakem bolševické Číny.

Cesta Miloše Vystrčila je nejen vzkazem pro Tchaj-wan, ale především pro naše spojence i lidi v této zemi. Šéf senátu se snaží ukázat, že Česká republika není jen ostudné duo Zeman-Babiš, ale že tady mají lidé i jiné názory a hodnoty, než kolaborovat s totalitní mocností a nebo hrabat si do svého hnízdečka z veřejných peněz.

Vystrčilova cesta je totální prohrou pro Miloše Zemana a celou jeho skupinku. Zemanovi, Mynářům, Nejedlým a Ovčáčkům nezbývá nic jiného, než sledovat, jak jsou naprosto mimo hru a jak předseda senátu likviduje jejich prapodivné dohody a kšeftíky s Číňany. Není pochyb o tom, že Zeman opět udělá nějaký naschvál kombinovaný s ohromnou ostudou. Stane se to pravděpodobně už v neděli, kdy se má po dlouhé době ukázat na televizních obrazovkách. To udělat může a udělá to.

Nic tím ale nezmění na faktu, že je na odchodu. Miloš Vystrčil ukázal, že není potřeba brát Zemana vážně. Už není tím, kdo by určoval zahraniční politiku země. Moc Miloše Zemana rychle padá. Konečně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]