Zeman mohl v nemocnici kouřit. V normální zemi by za to padaly tresty

ČTK

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou | FOTO: ČTK

Normální člověk si kvůli protikuřáckému zákonu nemůže zapálit ani v hospodě, kam kouř vždy neodmyslitelně patřil. Zato prezident Zeman si klidně mohl dát cigaretu v nemocnici, kde byl na jakémsi rekondičním pobytu. Je neakceptovatelné, aby kdokoliv povolil hlavě státu to, co jiný smrtelník nesmí. Vedení nemocnice by se mělo buď okamžitě zodpovídat z porušení předpisů, nebo povolit návštěvy kuřáren všem pacientům.

Je už postavené na hlavu, že se v nemocnici nachází jakákoliv místnost pro kuřáky. Žádný doktor totiž pacientům nemůže povolit cigarety, stejně jako je nepřípustné, aby požívali alkoholické nápoje. V Ústřední vojenské nemocnici je však zřejmě volnější režim a každý si tam může dělat, co se mu zachce. Kdo by od armádního zařízení čekal řád a dodržování předpisů, byl by nemile překvapen. V areálu jsou dvě kuřárny, které jsou určeny pro ty, kteří bez nikotinu nevydrží. Rozhodně však nejsou místem pro tak nemocné lidi, jako je Zeman.

Jak uvedl deník Blesk, prezident měl k dispozici nejen půlku patra střešovické nemocnice, ale také kuřárnu. Je zvláštní, že na čtení knížek a rozjímání potřebuje Zeman víc než třeba jeden nadstandardní pokoj. Když se ovšem prezidentská kancelář rozhodla, že zdravý člověk potřebuje na čtyři dny půl patra, daňoví poplatníci to jistě rádi zaplatí.

repro ČT

Stejnou radost ovšem nebudou zřejmě mít z toho, že se opět ukazuje, že Zeman je brán jako nadčlověk, který může všechno. Vždyť nikdo třeba nedokáže ulhaného prezidenta donutit k omluvě za výmysly, třeba na adresu Ferdinanda Peroutky. Evidentně je také nemožné chtít po Zemanovi, aby dodržoval pravidla, která by měla platit pro všechny.

Problém ovšem bude nejspíš v tom, že není vůle to po zapšklém starci vyžadovat. Kdekdo se ho bojí a raději přejde jeho vrtochy a ustoupí. Lékaři z vojenské nemocnice by se ovšem měli stydět, že připustí, aby si jejich pacient poškozoval zdraví i v momentě, kdy se snaží ho dát dohromady. Buď takový doktor nemá svědomí, nebo dostal dobře zaplaceno, aby dodržoval „shut up“.

Co na řekne Adam Vojtěch? Ministr zdravotnictví, který se stále snaží tvářit, že různými regulacemi a zdraženími zachraňuje naše životy? Nic, na prezidenta se nesmí útočit. Je to pokrytectví v přímém přenosu. Je nemyslitelné, aby si kdokoliv dovoloval to, co Miloš Zeman. Kdo se mu nepostaví ani v momentě, kdy vysílá společnosti vzkaz, že je něco víc, je zbabělec.

Ředitel nemocnice, která se chlubí, že je nekuřácká, lékaři, ministr zdravotnictví i každý další, kdo jen mávne rukou nad tím, že si prezident dal cigáro. Až bude kvůli kouření v nemocnici opět, nezaslouží si jakékoliv ošetření.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner