Pomstychtivost a naprosté pohrdání občany České republiky je základní charakterovou vlastností současného prezidenta. Proto se dá předpokládat, že si současnou situaci kolem Andreje Babiše řádně Miloš Zeman „užije“. Je totiž více než pravděpodobné, že majitele hnutí ANO jmenuje předsedou vlády, i kdyby bylo jasné, že si Babiš půjde odpykat dotační podvod na Čapím hnízdě do vězení.

Zeman jasně řekl, že vítěze voleb pověří sestavením vlády. To, za předpokladu, že ANO uspěje, znamená, že příštím premiérem naší země bude Andrej Babiš. Jiný postoj současné hlavy státu ani nikdo nečekal. S oligarchou jsou dlouhodobě spojeni nepsaným mocenským paktem, jehož existenci průběžně dokazují. Třeba i rádobyvýměnami názorů, podle přísloví o výjimce potvrzující pravidlo.

Nyní se prezidentovi nabízí skvělá možnost, jak na jednu stranu ukázat Babišovi, že za ním stojí a zaslouží si tak podporu hnutí ANO v prezidentských volbách, ale hlavně – ukázat národu, že si může dělat, co se mu zachce, a nikdo mu v tom nezabrání.

Je tedy očekávatelné, že se dočkáme prezidentského kroku, o kterém si bude povídat celý svět. Zeman jmenuje premiérem člověka, který je vážně podezřelý z podvodu na dotacích z Evropské unie, a nezapomínejme na možný daňový únik v případě korunových dluhopisů.

Mezinárodní ostuda je Zemanovým poznávacím znamením, takže se ani nedá předpokládat, že by se prezident zachoval jako mravní člověk. Obzvlášť ve chvíli, kdy hraje vabank o znovuzvolení, které se mu vzdaluje, a právě podpora nejsilnější partaje v zemi by ho mohla opět přiblížit.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora