Zeman pohrdá návštěvníky festivalu v Karlových Varech: Ti lidé mě nezajímají

ČTK

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Miloš Zeman prohlásil v pořadu „Týden s prezidentem“ na TV Barrandov, že Mezinárodní filmový festival v Karlových varech považuje za snobskou záležitost a hosté na festivalu ho nezajímají. Zároveň filmové fanoušky uklidnil, když prohlásil, že se na filmový festival do Karlových Varů nechystá letos ani v budoucnu. K tomu Zeman dodal, že účast na festivalu nikomu zakazovat nebude. Tak to nám teprve spadl balvan ze srdce.

Na závěr rozhovoru s generálním ředitelem TV Barrandov dostal Zeman od Jaromíra Soukupa otázku, zda se chystá na karlovarský filmový festival.

„Pane Soukupe, zase naštvu několik lidí. Je mi to líto. Já jim vůbec nezakazuji návštěvu karlovarského festivalu. Já vím, že tam jsou batůžkáři, kteří se rádi podívají na nějaký film a kteří se nebudou účastnit nějakých honosných recepcí. Ale kdybych tam přijel já, jako prezident republiky, tak mě budou vozit v kočáře, budou mě tahat právě z jedné recepce na druhou, seznamovat s lidmi, se kterými se ani vůbec nechci seznámit, protože mě nezajímají. Ať z domova, nebo ze zahraničí. Krátce řečeno, z tohoto důvodu já považuji karlovarský filmový festival za snobskou záležitost, a proto se ho neúčastním a účastnit nebudu,“ řekl Miloš Zeman v pořadu.

Na honosné recepce se spoustou lidí si Miloš Zeman nepotrpí. Má raději skromnější sešlosti, jakou byla například oslava narozenin jeho předchůdce Václava Klause nebo skromný večírek doma na zahradě, jaký měl třeba včera v jižních zahradách Pražského hradu Zemanův kancléř Vratislav Mynář.

Celý rozhovor s Jaromírem Soukupem zakončil Zeman prohlášením: „Doufám, že se uvidíme někde jinde než na karlovarském filmovém festivalu.“

Na to mu Jaromír Soukup odpověděl: „Já vám děkuji a určitě se uvidíme příští týden ve čtvrtek zase u vás na Pražském hradě.“

My bychom se tedy nezlobili, kdybychom vás, pane Zemane, neviděli nejen na karlovarském filmovém festivalu, ale především na Pražském hradě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner