Zeman na tom musí být hodně špatně. Volit bude v Lánech, doporučil mu to lékař

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Přestože hradní mluvčí sliboval, že v pátek národ uvidí prezidenta, jak jde volit, nebude tomu tak. Miloš Zeman totiž na doporučení ošetřujícího lékaře nenavštíví volební místnost, ale svůj hlas odevzdá na zámku v Lánech. Zdravotní stav hlavy státu je tak zřejmě horší, než informuje prezidentská kancelář.

Mlžení kolem zdravotních trablů Miloše Zemana pokračuje, ale stále více signálů naznačuje, že dehydratace, kterou Ovčáček označil za důvod nedávné prezidentovy hospitalizace, není tím reálným problémem. Oproti očekávání totiž na poslední chvíli Zeman ruší plánovaný program a nebude dokonce ani volit standardním způsobem.

Ivan Bartoš a Petr Fiala (FB Ivana Bartoše)

„Prezident republiky Miloš Zeman bude volit do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v pátek dne 8. října 2021 na zámku v Lánech,“ stojí v prohlášení na stránkách Hradu. „Profesor Miroslav Zavoral nedoporučil při své návštěvě ve čtvrtek dne 7. října 2021 prezidentu republiky, aby využil možnosti volit ve volební místnosti. Prezident republiky toto doporučení vyslyšel,“ uvádí Jiří Ovčáček. „Na základě doporučení profesora Miroslava Zavorala bude upravován i další program prezidenta republiky,“ dodává.

Zřejmě se tak neuskuteční ani nedělní návštěva prezidenta na FTV Prima a s otazníkem zůstává i návštěva Andreje Babiše v Lánech, která by se měla konat ve stejný den. Na ní měl prezident se současným premiérem dohodnout mimo jiné povolební strategii, která by byla pro oba přínosná.

Hlava státu již dopředu deklarovala, že předsedou vlády zvolí šéfa vítězné strany, koalice však nebude brát na zřetel. De facto tak dopředu oznámil, že i nadále v křesle premiéra nechá Andreje Babiše.

Spekulace o Zemanově zdraví se znovu začaly objevovat před 14 dny, kdy byl prezident hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Z původně oznámené čtyřdenní návštěvy se stalo dní osm. Ovčáček celých 48 hodin od nástupu hlavy státu do nemocnice neinformoval veřejnost o tom, co se Zemanovi přihodilo, po jeho návratu do Lán pouze uvedl, že byl prezident dehydratován.

Podle informací některých médií je ovšem Zemanův stav daleko horší. „Prezident republiky měl problémy s břišní vodnatelností. Lékaři řešili, že ho budou muset zbavit nadměrného množství tělní tekutiny z oblasti břicha,“ říká investigativní novinář Jaroslav Kmenta. „Miloš Zeman podle mých informací nechtěl do nemocnice. Avšak ošetřující lékař mu dal ultimativně najevo, že by to mohl být jeho konec. Teprve pak Zeman souhlasil,“ uvedl novinář.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]