Zeman na Vítkov došel. Do auta ho ale vedl strážce za ruku

repro ČT

Miloš Zeman na Vítkově, 28. října 2019 | FOTO: repro ČT

Miloš Zeman má za sebou jednu z nejnáročnějších akcí v roce. Pietní akt na Vítkově. Po rekondičním pobytu v Ústřední vojenské nemocnici dnes na pietní akt u památníku na Vítkově došel sám. Jeho dva strážci však šli z každé strany zhruba půl kroku za prezidentem.

Na akci se prezident příliš nezdržel, lehce se poklonil a po několika dalších minutách ho jeho strážce odvedl za ruku zpět do limuzíny.

Miloš Zeman má od 12 hodin další program, jmenování nových generálů. Otázkou zůstává, zda jmenuje i Michala Koudelku, šéfa BIS, kterou prezident vytrvale kritizuje za to, že tajná služba dělá svoji práci a odhaluje špiony Ruska a Číny.

Stěžejní akcí pak bude večerní předávání státních vyznamenání ve Vladislavském sále. Oceněn by měl být například válečný veterán Emil Boček, hokejista Jaromír Jágr, bývalý prezident Václav Klaus, vojenský kynolog Tomáš Procházka, který loni padl v Afghánistánu, katolický kněz Petr Piťha nebo srbský režisér Emir Kusturica.

Zeman opět na slavnostní večer nepozval řadu svých názorových odpůrců. Pozvánku nedostala řada opozičních politiků včetně místopředsedů Sněmovny nebo předsedů stran. Pozván nebyl ani nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner