Zeman nebude dělat kampaň? Před volbami vyjde jeho kniha

Miloš Zeman (ČTK)

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman dnes úderem dvanácté hodiny oznámil na tiskové konferenci svou kandidaturu na Hrad. Sesbíral 113 038 podpisů, což je téměř o deset tisíc podpisů více než před pěti lety. Miloš Zeman má ale stále méně podpisů než jeho protikandidát Jiří Drahoš.

Zároveň dnes Česká tisková kancelář zveřejnila informaci o vydání druhé knihy Miloše Zemana. Kniha s názvem Dokážeme si vládnout sami, podle ČTK obsahuje, tak jako první díl, rozhovory s Milošem Zemanem, které vedl redaktor Parlamentních listů Radim Panenka, o kterém by se dalo mluvit, jako o dvorním novináři Miloše Zemana. Dále kniha bude obsahovat komentáře prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka a fotografie Hany Brožové.  První část knihy vyšla v srpnu roku 2016 s názvem Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem.

Vypadá to, že se Miloš Zeman nechal inspirovat Andrejem Babišem, když vydává knihu těsně před volbami. Babiš, který napsal knihu O čem sním, když náhodou spím, musel zahrnout náklady na vydání do svých celkových nákladů na volební kampaň. Miloš Zeman prohlásil, že žádnou volební kampaň v rámci voleb prezidenta, nepovede. Otázka je, zda se vydání jeho nové knihy nedá za volební kampaň pokládat. Vše bude prošetřovat Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. „Pokud je to normálně knížka, která se prodává v knihkupectvích, tak to nebereme jako kampaň. U Andreje Babiše to nemělo znaky knihy podle zákona, byla zdarma rozdávána na mítincích, takže to bylo na úrovni volebního materiálu,“ řekl Outlý, jak uvedla ČTK.

Zda se právně bude jednat o součást jeho prezidentské volební kampaně, může rozhodnout pouze výše zmíněný úřad. Nicméně výrok, že prezident Miloš Zeman volební kampaň dělat nebude, naprosto odporuje vydání jeho nové knihy právě v čase voleb.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články