Čtvrteční večer na TV Barrandov bez Týdne s prezidentem je vysvětlitelný prioritně jedním důvodem. Miloš Zeman nemá dost sil, aby v současných dnech zvládl minimálně hodinové natáčení pořadu Jaromíra Soukupa, který v něm každý týden hlavu státu zpovídá. Zeman odmítl ve volební sobotu i včera večer, patrně kvůli zdravotní indispozici.

Pokud existuje „novinář“, kterého prezident republiky neodmítne nikdy, je to právě majitel, ředitel a moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup. Jakkoliv je však vztah mezi oběma muži zalit sluncem, existují momenty, kdy se zkrátka netočí.

Když ale přípravu pořadu nedokázaly zhatit ani návštěvy Zemana v Číně nebo výjezdy do krajů, kam ochotně vždy štáb TV Barrandov za hlavou státu vyrazil, množí se opět spekulace o prezidentově zdraví. Za normálních okolností by se totiž rozhovor uskutečnil ve středu na Hradě, kde Zeman jmenoval soudce.

Stejně jako 27. ledna se však prezident Soukupovi omluvil. Přitom právě po vyhlášení výsledků prezidentské volby bylo v pražském TOP Hotelu všechno připraveno, televize několik dní dopředu vysílala upoutávku a „moderátor“ už se těšil.

Kdo však viděl přenos nebo záznam ze středeční akce na Pražském hradě, pochopí velmi rychle, proč se Zeman rozhovoru se Soukupem raději vyhnul. Není ve formě, a to ani zdaleka. Má velký problém s chůzí, špatně dýchá a je na něm znát únava z posledních dnů.

Jiří Ovčáček si může říkat, co chce, může nadávat novinářům do hnoje, ale jednu věc prostě nezamluví. Prezident je na pokraji sil a plánovanou dovolenou potřebuje jako sůl. Zkrátka, je třeba Zemana na chvilku schovat a za pomoci bůhvíjakého životabudiče ho opět dostat do provozního stavu. Pak se dočká i Jaromír Soukup a zase bude moci natáčet svůj podlézavý a neobjektivní pořad.

Chcete i v této době číst tištěné Revue FORUM? Předplaťte si ho! ZDE.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora