Zeman nepřijal demisi ministra kultury Antonína Staňka

()

Prezident Miloš Zeman nepřijal demisi ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Na sociálních sítích to po schůzce prezidenta s ministrem oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman tak vlastně vyhověl požadavku předsedy komunistické strany, který se v úterý ráno šel k prezidentovi Staňka zastat.

Je zřejmé, že Zeman si tuto situaci vychutnal proto, aby jasně ukázal, kdo v České republice vládne. Je přitom podstatné, že premiér Andrej Babiš se zachoval v této kauze neutrálně a nechal celou věc na předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, který Staňka k rezignaci vyzval po několika jeho krocích, jež vyvolaly bouři nevole ve veřejnosti.

Ovčáček sdělil, že důvodem Zemanova rozhodnutí je to, že Antonín Staněk odhalil na ministerstvu kultury závažná ekonomická pochybení a neměl by být za tato odhalení trestán tím, že na něj bude vyvoláván tlak, aby ze své funkce odešel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner