Zeman nepřijde oslavit 30 let svobody. Správně. Nemá co slavit

Miloš Zeman na TV Barrandov (reprofoto youtube.com)

Miloš Zeman na TV Barrandov | FOTO: reprofoto youtube.com

Miloš Zeman se nezúčastní oslav 30 let svobody. Není to nic překvapivého. Nepřipomíná si sovětskou okupaci ze srpna 1968, neoslavuje Listopad 1989. Jsou to výročí, která nejsou jeho. S Rusy je veliký kamarád a na fakt, že u nás vraždili obyvatele a celou zemi okupovali, tak trochu zapomněl. K připomínce Sametové revoluce si prý sám doma zapálí svíčku.

Miloš Zeman nemá 17. listopadu co slavit. Po třiceti letech od pádu komunismu je to on, kdo drží u moci premiéra bývalého prominentního komunistu a estébáka. Je to Zeman, kdo podporuje vládu jejíž součástí je poprvé od revoluce KSČM. Je to Zeman, který coby prezident jezdí na oficiální návštěvy bolševických sjezdů a ústředního soudruha oslovuje milý Vojto.

Je to Miloš Zeman, kdo absolutně pošlapává hodnoty a smysl 17. listopadu. Zeman vrací komunisty k moci. Navazuje stále těsnější vazdy s Rusy, přechází to, že Putinův agresivní režim opět okupuje území jiných států. Obklopuje se lidmi s podivnou vazbou na Kreml, jezdí na večírky na Ruskou ambasádu. Jeho vazby a práce pro čínské komunisty jsou samostatnou smutnou kapitolou.

Příspěvek Miloše Zemana k významnému výročí 30 let svobody je ten, že vše, co Sametová revoluce přinesla, se snaží zničit. Až si 17. listopadu sám doma zapálí svíčku, měl by se především zamyslet nad tím, co páchá.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]