Zeman nepřišel na projevy Trumpa a Merkelové, nevydržel by stát jako ostatní prezidenti

ČTK/ Luděk Peřina

Prezident Miloš Zeman, který zahájil 20. března v Olomouci třídenní návštěvu Olomouckého kraje, klopýtl při vstupu do budovy krajského úřadu a ztratil botu. Prezident má potíže s chůzí kvůli polyfunkční neuropatii. | FOTO: ČTK/ Luděk Peřina

Miloš Zeman se na summitu NATO v Bruselu nezúčastnil důležitých projevů Trumpa, Merkelové a Stoltenberga. Ostatní prezidenti členských států NATO si jejich slova přišli vyslechnout. Problémem pro Zemana podle informací z diplomatických kruhů bylo to, že prezidenti při proslovech stáli. Miloš Zeman by to tak dlouho nezvládl kvůli svému zdraví.

Český prezident Miloš Zeman se podle diplomatických informací neúčastnil této části dnešního programu, která se odehrála pod širým nebem, a státníci při Trumpově projevu stáli, uvedla ČTK.

Že si Zeman projevy skutečně vyslechnout nepřišel, potvrdil i jeho mluvčí Jiří Ovčáček, který obratem zaútočil na novináře, již na chatrné zdraví Miloše Zemana upozornili. Deník Forum 24 už včera upozornil na to, že Zeman v Bruselu zřejmě není zcela v kondici. Na videu, které najdete zde , neartikuluje svým typickým způsobem. Objevily se domněnky, že mohl být pod vlivem alkoholu.

Miloš Zeman má v poslední době stále viditelnější problémy se svým zdravím. Například na návštěvě v Olomouci ztratil botu, a kdyby ho jeho ochranka nezachytila, spadl by na schodech. Při nedávné návštěvě Číny zase při společném focení všichni státníci čekali na prezidenta ČR. Nakonec ho jeho tým přivezl na vozíku.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner