Zeman: Neschopní ať zkrachují, internetoví blbečci, Koudelka by měl být odvolán

Miloš Zeman (ČTK)

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Čekat od momentálního prezidenta Miloše Zemana, že by byl schopen v situaci, kdy je země ve vážné situaci, nějakého státnického vystupování, je už marné. Pokud tedy za státnické vystupování někdo nepokládá výlevy plné pohrdání a chrlení urážek. Začátkem podzimu se Zeman nějak mediálně probral a vynahrazuje si svůj jarní a letní spánek.

Opět nastoupila přeuctivá dvojice Jaroslav Plesl a Petr Kolář z babišovské MF DNES a bylo jim laskavě dovoleno pro stranický tisk ANO poslepovat rozhovor, kterým nás teď  (10. října) oblažili. Zeman dával nepokrytě najevo pohrdání i jim, což tyto splachovací bytosti a lokajové Andreje Babiše uctivě skousli. Mají trénink. To ale není noc nového.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Tak si aspoň ocitujme něco z poslední dávky Zemanova perlometu.

Přeuctivou dvojici třeba zajímalo, zda by naše naše ekonomika byla schopná přežít druhý lockdown?

Zeman: „Nebyla. Proto k žádnému lockdownu nedojde. Dojde k osekání všech aktivit, které nemají souvislost s ekonomikou. Jako jsou například ty vaše posilovny, pane redaktore. Ale jsou to desítky a desítky dalších aktivit. Někde jsem říkal – a říkal jsem to i profesoru Prymulovi –, že když zavřete noční kluby á la Techtle Mechtle, do kterých chodí pražská smetánka, tak bude sedět, číst knihy, jak doporučuje Prymula, a zvyšovat tím svou beztak nízkou vzdělanostní úroveň… Víte, že si sociálních sítí moc nevšímám. Nemám rád anglickou terminologii, takže místo haterů, tedy lidí, kteří šíří nenávist, jim říkám internetoví blbečci. A vážit si názorů internetových blbečků může jenom další blbeček.“

(Tady pan prezident zřejmě zapomněl na svého mluvčího Jiřího Ovčáčka. Nebo nechce svému poskokovi vzít jeho oblíbenou hračku.)

Pak se vyjádřil s despektem o podnikatelích:

„Nechci být cynik, ale někdy natahují ruku i podniky, které by za normálních okolností zkrachovaly, i kdyby tady žádný koronavirus nebyl. Čili jsem zastáncem toho, čemu se říká COVID III. To znamená dlouhodobé, státem garantované úvěry s nízkou úrokovou sazbou a odloženou dobou splatnosti. A když podnikatelé nedokážou tento úvěr využít a zkrachují, nu, tak se pročistí trh. Protože jejich firma, když tuto pomoc nedokázala využít, je zřejmě neschopná, nebo jsou přesněji řečeno neschopní ti podnikatelé.“

Jan Keller (ČTK/Krumphanzl Michal)

Tak to jistě povzbudí všechny ty, co jsou odsouzeni ke krachu, ať jsou schopní, nebo ne. Hospodský může být schopný, jak chce, ale když mu nepřijdou lidé, může to zabalit. Vratislav Mynář ale jistě nezkrachuje. Černý rybník sem, penzion tam… A když Martin Nejedlý skončil se svým podnikáním s leteckým palivem bídně, slovanští bratři to zatáhli. Tak se na to musí. Zeman sice za celý život nepostavil ani psí boudu a nikdy nepodnikal, ale moudra vždycky produkoval, kam paměť sahá. Tak hlavně že Hrad dostal navíc 215 milionů korun kvůli propadu příjmů z turismu a tak dále. Co takhle konečně poctivě zkrachovat? Pročistil by se vzduch.

Pak nám Zeman, kolaborant s nepřátelskými mocnostmi Ruskem a Čínou, vysvětluje, že šéfa BIS Koudelku do generálské hodnosti nepovýší: „Mohla by to být stručná odpověď, ale protože vás mám rád, tak tuto odpověď rozvinu. Jak jste si možná všimli, tak v Kanceláři prezidenta republiky začal pracovat pan Jiří Rom, bývalý šéf analytiky BIS. A já panu premiérovi při naší nejbližší večeři předám materiál, který se týká pana Koudelky. Myslím si, že každé rozhodnutí se má argumentovat, a tento materiál bude argumentací… Domnívám se, že pan Koudelka by měl být odvolán, ale vzhledem k tomu, že jeho funkční období vyprší ani ne za rok, tak už to pokládám za trochu bezpředmětné.“

Tak pak budou muset „zdravé síly“ na Hradě ve spolupráci s ruskou a čínskou ambasádou zapracovat, aby se do čela BIS dostal nějaký obrozený soudruh, který neuvidí všechno černobíle a bude vyznávat politiku všech azimutů.

A ještě k umělcům: „Umělci vytvořili svá nejkrásnější díla tehdy, když byli hladoví.“

Víte co, pane prezidente, dejte si ještě pudink. Kdyby náhodou zanikla divadla, budeme se dívat na vás.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]