Zeman nezvládal program na summitu NATO. Tady je všeříkající fotografie

Eric Drooker

Již z několika zahraničních cest jsme poznali, že zdravotní stav prezidenta republiky Miloše Zemana mu neumožňuje naplno zvládat veškeré povinnosti. Zeman má problémy s chůzí a při společném focení na summitu Severoatlantické aliance v Bruselu ani nevydržel stát.

Českým politikům je naše zahraniční politika naprosto jedno, protože hlasování o důvěře vládě Andreje Babiše se koná právě v den zahájení summitu NATO. Odletěl tam tak pouze Zeman, který je na okraji zájmu světových politiků.

Zeman často říká, že politika se nedělá nohama, ale hlavou. Otázkou však zůstává, zda je v pořádku, když hlava státu na náročnou funkci zjevně nestačí.

Miloš Zeman (Pavel Hofman)

A nepodporuje to ani fakt, že Zeman na místě nemá ani spojence a musel se hodně snažit, aby si alespoň podal ruku s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, který se s ním odmítá setkat.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]