Zeman o transsexuálech: nemocný člověk uráží jiné nemocné

Ilustrační foto. (Pixabay/geralt)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/geralt

Miloš Zeman budí opakovaně dojem, že není ze zdravotních důvodů schopen vykonávat úřad prezidenta republiky. Nyní však – bez dojmů, ale vlastními slovy – Zeman potvrdil, že není schopen nadále zastávat úřad prezidenta ani z důvodů etických. Vysmívat se nemocným lidem kvůli jejich invaliditě, opovrhovat nemocným člověkem proto, že je nemocný, je doménou blbů. Přesně tohle však zaznělo z úst pana prezidenta – a v televizi. Těžce nemocný prezident sdělil národu, že jiní nemocní jsou mu odporní. 

Na CNN Prima News pronesl minulý týden přímou volbou lidu této země volený prezident Miloš Zeman památný výrok, že jsou mu „tihleti transgender bytostně odporní“. Chci mu moc poděkovat, jak za sebe, tak za řadu svých přátel. Miloš Zeman tímto výrokem totiž definitivně a nevyvratitelně potvrdil, že je odporný, zlý a sprostý stařec, který patří do hospody páté cenové skupiny, ne na Pražský hrad.

Nemoc není vina

Je to už drahně let. Dostal jsem od sexuologů tip, že se u nás formuje skupina transsexuálů, kteří chtějí měnit pohlaví jen „na úřadě“, a ponechat si původní pohlavní orgány.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Přišlo mi to naprosto nesmyslné. Když se bytost v mužském těle díky genetické mutaci či hormonům matky v těhotenství cítí být ženou, tak by dle mého pohledu zvenčí měla chtít i pohlavní orgány toho pohlaví, kterým se cítí. Či alespoň jejich chirurgicky vytvořenou nápodobu, v úplnosti měnit pohlaví (které je zakotveno na buněčné úrovni) samozřejmě nejde. Sešel jsem se skupinou těchto aktivistů a už třicet metrů od nich jsem na nich viděl, že jsou ve strašném maléru. Ano, nebylo na nich poznat, jakého jsou pohlaví – a navíc na nich, nevím jak, bylo vidět i to, že to nevědí přesně ani oni sami. Po pár minutách hovoru mně jich bylo tak strašně líto, že bych jim – kdyby jim to pomohlo – bez problémů dal úřední razítko i na to, že jsou veverka.

Transgender tématika je dnes bohužel „módní“ a „trendy“, přitom jde ve skutečnosti o vzácnou nemoc, poruchu, která je dle některých medicínských poznatků způsobena mutací, genetickou chybou. Podle jiných výzkumů vzniká v průběhu nitroděložního vývoje, dle hormonální hladiny těhotné ženy. Na každý pád se „to nejde naučit“.  Provedená proměna se každoročně týká asi 150 lidí. A transsexualita je porucha, nemoc. Nemá etický rozměr. Nelze na ni aplikovat žádnou prevenci. Přežírající se tlouštík umírá na infarkt kvůli své žravosti, kuřák tabáku umírá na rakovinu plic kvůli své zálibě ve vdechování dýmu, alkoholovou demenci si musí pacient draze vychlastat. Translidi za svou nemoc nemůžou.

Národní registr hospitalizovaných

Počet operovaných pacientů s diagnózou F64.

Odporně nemocní?

Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN 10) zná v rámci trsu F64 – Poruchy pohlavní identity – hned několik  konkrétních poruch:

F64.0: Transsexualismus. Žádost žít a být akceptován jako člen opačného pohlaví‚ obvykle spojená s pocitem nespokojenosti s vlastním anatomickým pohlavím nebo s jeho nevhodností‚ a s přáním chirurgického a hormonálního zásahu‚ aby tělo odpovídalo‚ pokud možno‚ preferovanému pohlaví.

F64.1: Transvestitismus dvojí role. Nošení šatů opačného pohlaví pro část vlastní existence‚ aby se užila dočasná zkušenost členství v opačném pohlaví‚ ale bez přání trvalejší změny pohlaví nebo přidruženého chirurgického převodu a bez sexuálního vzrušení provázejícího převlékání.

F64.2: Porucha pohlavní identity v dětství. Porucha‚ která se prvně projevuje v raném dětství (a v každém případě před pubertou)‚ charakterizovaná přetrvávající intenzivní nespokojeností s daným pohlavím‚ současně s přáním být (nebo trváním na tom‚ že je) opačného pohlaví.

Panu prezidentovi se tedy jeví „odporní“ nezaviněně nemocní lidé. Není první hlavou státu, která něco podobného říká. Jistému Adolfu Hitlerovi byli zase odporní jiní nemocní – psychiatričtí pacienti, a také některá etnika – Židé a Romové. Výsledkem Vůdcova hlubokého znechucení těmi odpornými bytostmi byly injekce benzinu a plynové komory. Nacistická euthanasie a holocaust.

Hlavně zdraví, pane prezidente!

Nemám přístup ke zdravotní dokumentaci prezidenta Zemana, tak jen pár citací z médií:

20.10. 2019: Prezident Miloš Zeman v neděli odpoledne po čtyřech dnech ve střešovické nemocnici ukončil svůj rekondiční pobyt.

24.10. 2019: „Bolavé nohy, které mě bolí už několik let, jsou stále bolavé,“ řekl Miloš Zeman. Kvůli zdravotním obtížím Zeman za poslední dva roky zhubl o dvacet kilogramů.

26.8. 2020: „Pan prezident večer sledoval televizní zpravodajství a poté nevyužil opory v podobě hůlky nebo pomoci ochranky, zakopl a zlomil si pravou paži,“ uvedl Ovčáček.

22.1. 2021: Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou.

21.2. 2021: „Pouze čtvrtina (25 %) dotázaných si myslí, že je prezident Miloš Zeman zdravotně způsobilý nadále vykonávat funkci prezidenta ČR. Skoro tři čtvrtiny dotázaných (72 %) si myslí, že nikoliv,“ (zprávě agentury Median).

11.4. 2021: Prezident Miloš Zeman se kvůli onemocnění nohou rozhodl přesunout na vozík.

Mnoha chorobami těžce nemocnému muži, kterého tři čtvrtiny občanů považují za ze zdravotních důvodů neschopného vykonávat funkci, jsou odporní jiní nemocní. Ano, je to odporné.

Vzhůru na Vysočinu, pane prezidente!

Mluvčí Prague Pride Daniel Zikmund Zemanovo vyjádření okomentoval pro iDnes: „Je to šíření další nenávisti z úst politiků, je však důležité si uvědomit, že mají obrovský dopad na psychické zdraví LGBT+ lidí. Mnoho z nich nám píše do poradny i s myšlenkami na sebevraždu.“  Transsexuálové jsou – kvůli stresu, který jim nemoc přináší narušením základní identity – samozřejmě velmi zranitelní. Takže bych je na závěr tohoto textu chtěl povzbudit: Plácání tak odporného člověka, jako je Miloš Zeman, opravdu není důvodem ani k depresím, ani k sebevraždě. Alkoholem zdevastovaní sprosťáci štěkají nenávistí, ale karavana rostoucí tolerance k odlišnosti lidí táhne dál.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]