Zeman směřuje k finálnímu stádiu své moudrosti: Člun je „čilindr“, poslanci Dumy jsou „pošukaní“ a být proti Babišovi je protistátní

youtube, TV Prima

Prezident republiky Miloš Zeman, vrchní velitel ozbrojených sil | FOTO: youtube, TV Prima

Miloš Zeman promlouval v neděli k národu v živém vysílání na rádiu Frekvence 1. Tradičně vypustil několik překvapivých a několik podivných slov a vět. Tak například ruští poslanci, kteří by chtěli statut válečných veteránů pro vojáky, kteří se podíleli na okupaci Československa v roce 1968, jsou podle Zemana „pošukaní“. Jeho člun challenger je „čilindr“. Prezident se také svěřil, že se moc těší na večeři. Dostane prý chléb se sádlem a cibulí. Při rozhovoru bylo slyšet, že se prezident více zadýchává a hůře artikuluje.

Miloš Zeman se samozřejmě vyjádřil k aktuálnímu dění. Takže demonstrace podle něj nemají smysl, smysl měla jen ta v roce 1989, na které on byl. Babišovi by doporučoval, aby vše ignoroval. S hlavní postavou spolku Milion chvilek pro demokracii Mikulášem Minářem prý jednat nebude. „Nebudu jednat se zběhlým studentem, který by měl dokončit svá studia a najít si zaměstnání. Organizování demonstrací není perspektivní povolání,“ prohlásil Zeman.

K auditu Babiše a jeho střetu zájmů Zeman řekl: „Dříve jsme si stěžovali v Moskvě, předtím v Berlíně, teď si stěžujeme v Bruselu. Nechci používat termín udavačství. Platí, že národ, který si své věci nedokáže vyřešit doma, není svéprávný. Ten, kdo Babiše udal, jednal proti zájmům ČR.“ Jinými slovy, kdo otevřeně mluví o tom, že Babiš neoprávněně čerpal dotace Evropské unie, chová se protistátně. Takhle se přesně chovali komunisté. Kdo veřejně mluvil o jejich zločinech, tak podle nich také zrazoval výsostné zájmy státu.

Zeman v této odpovědi záměrně zkreslil realitu. Audit totiž neřeší žádnou vnitrostátní záležitost, ale fakt, že premiér ve střetu zájmů v rozporu s pravidly čerpal peníze Evropské unie. A když ho nedokáže ohlídat prezident, museli zasáhnout úředníci EU. Tu už totiž nebaví nechávat se okrádat.

S další záměrnou lží a arogancí reagoval na otázku týkající se zesnulého Jiřího Stránského. Zeman řekl, že toho přečetl mnoho, ale Jiřího Stránského neznal. Je to logické. Vězeň komunistů a celoživotní kritik komunistů rozhodně nemůže být zařazen vedle oblíbenců Zemana. Jiří Stránský je navždy velkým člověkem. Miloš Zeman je Miloš Zeman.

archiv

Zemana v příštích týdnech čeká setkání s novou prezidentkou Slovenska Zuzanou Čaputovou. Na otázku, zda se mu líbí jako žena, odpověděl, že není žádný sexuální maniak.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner