Miloš Zeman promlouval v neděli k národu v živém vysílání na rádiu Frekvence 1. Tradičně vypustil několik překvapivých a několik podivných slov a vět. Tak například ruští poslanci, kteří by chtěli statut válečných veteránů pro vojáky, kteří se podíleli na okupaci Československa v roce 1968, jsou podle Zemana „pošukaní“. Jeho člun challenger je „čilindr“. Prezident se také svěřil, že se moc těší na večeři. Dostane prý chléb se sádlem a cibulí. Při rozhovoru bylo slyšet, že se prezident více zadýchává a hůře artikuluje.

Miloš Zeman se samozřejmě vyjádřil k aktuálnímu dění. Takže demonstrace podle něj nemají smysl, smysl měla jen ta v roce 1989, na které on byl. Babišovi by doporučoval, aby vše ignoroval. S hlavní postavou spolku Milion chvilek pro demokracii Mikulášem Minářem prý jednat nebude. „Nebudu jednat se zběhlým studentem, který by měl dokončit svá studia a najít si zaměstnání. Organizování demonstrací není perspektivní povolání,“ prohlásil Zeman.

K auditu Babiše a jeho střetu zájmů Zeman řekl: „Dříve jsme si stěžovali v Moskvě, předtím v Berlíně, teď si stěžujeme v Bruselu. Nechci používat termín udavačství. Platí, že národ, který si své věci nedokáže vyřešit doma, není svéprávný. Ten, kdo Babiše udal, jednal proti zájmům ČR.“ Jinými slovy, kdo otevřeně mluví o tom, že Babiš neoprávněně čerpal dotace Evropské unie, chová se protistátně. Takhle se přesně chovali komunisté. Kdo veřejně mluvil o jejich zločinech, tak podle nich také zrazoval výsostné zájmy státu.

Zeman v této odpovědi záměrně zkreslil realitu. Audit totiž neřeší žádnou vnitrostátní záležitost, ale fakt, že premiér ve střetu zájmů v rozporu s pravidly čerpal peníze Evropské unie. A když ho nedokáže ohlídat prezident, museli zasáhnout úředníci EU. Tu už totiž nebaví nechávat se okrádat.

S další záměrnou lží a arogancí reagoval na otázku týkající se zesnulého Jiřího Stránského. Zeman řekl, že toho přečetl mnoho, ale Jiřího Stránského neznal. Je to logické. Vězeň komunistů a celoživotní kritik komunistů rozhodně nemůže být zařazen vedle oblíbenců Zemana. Jiří Stránský je navždy velkým člověkem. Miloš Zeman je Miloš Zeman.

Zemana v příštích týdnech čeká setkání s novou prezidentkou Slovenska Zuzanou Čaputovou. Na otázku, zda se mu líbí jako žena, odpověděl, že není žádný sexuální maniak.

 

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora