Zeman plival na BIS a vyhrožoval Kuberovi. Tomana prý v Rusku nepustili dál, aby se pomstili

Twitter J. Ovčáčka

Miloš Zeman 28.11.2019 | FOTO: Twitter J. Ovčáčka

Na pohled se stav Miloše Zemana zázračně zlepšil. Duševně je na tom ale stále stejně. Pravidelný prostor, který dostává na čínsko-české TV Barrandov, opět využil k tomu, aby poplival vlastní tajné služby a aby se postavil na stranu Ruska i Číny.

Zemana evidentně velmi rozzlobila zpráva BIS, ve které tajná služba varovala před vlivem Číňanů a Rusů v ČR. Opět doporučil, aby se těmto nebezpečím tuzemští zpravodajci nevěnovali. Prý mají pátrat po ekonomické kriminalitě. Zřejmě mu nedochází, že v takovém případě by mohli mít potíže někteří jeho kamarádi.

Pavel Hofman

Zeman dal také do souvislosti zprávu BIS a problémy, které měl ministr zemědělství Toman při cestě do Tatarstánu. Vládní letoun totiž Rusové nepustili z Moskvy dále. Delegaci nechali na moskevském letišti čekat deset hodin, a pak se vrátila do Prahy. Podle Zemana je to tak, že Rusové četli onu zprávu BIS a zřejmě jako pomstu Tomana nepustili do Tatarstánu. Pokud to tak skutečně je a Zeman si opět nevymýšlí, ukazovalo by to na slušnou zoufalost Rusů.

Samozřejmě podle očekávání Zeman také zpochybnil soudní proces s bolševiky Štrougalem a Jakešem. Sice řekl, že za to svinstvo někdo zaslouží trest, ale nelíbí se mu soud s devadesátiletými starci.

Zeman dokonce v pořadu vyhrožoval předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi, že jestli pojede na Tchaj-wan, skončí jejich přátelství. Taková cesta jednoho z nejvyšších státních představitelů by se totiž nelíbila Číňanům.

Co se asi mezi Rusy, Číňany a Zemanem muselo stát, že je takovým jejich obráncem? Co se stalo tak silného, že Zeman opakovaně zrazuje tajné služby vlastní země? Jisté je, že už to Zeman dalece přehání. Jeho výpady proti tajným službám a Kuberovi jsou naprosto odporné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner