Zeman opět podpořil Putinovu propagandu. Poslal zdravici Nesmrtelnému pluku

()

Prahou prošel Nesmrtelný pluk. Propagandistická akce, kterou v Moskvě vede Vladimir Putin, probíhá tak, že lidé nesou fotografie těch, kdo zemřeli nebo byli zraněni ve 2. světové válce. Jenomže mezi tím také vlají vlajky Sovětského svazu. Tentokrát akci navštívili i demonstranti ze skupiny Kaputin a další aktivisté. Nakonec jim zazpívaly dětské sbory. A organizátoři také přečetli zdravici prezidenta Miloše Zemana, který měl nad akcí záštitu.

Co je to Nesmrtelný pluk? Akce připomíná konec války, když si ale o věci chcete najít víc, zjistíte, že ji podporují zejména dezinformační weby, Ruskem placený Sputnik nebo komunistické Haló noviny. A hned je jasněji.

V Praze přišli účastníkům aktivisté připomenout sovětské zločiny, kvůli kterým lze osvobození jen těžko vnímat jako bezproblémové.

Nad akcí převzal záštitu nepříliš překvapivě český prezident Miloš Zeman, jehož zdravice na místě zazněla. Zeman se 9. května zúčastní oslav v budově velvyslanectví Ruské federace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner