Zeman opět pomáhá Babišovi a strhává pozornost z EET na sebe

Miloš Zemana a Andrej Babiš  (ČTK)

Miloš Zemana a Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Spojenectví prezidenta republiky a ministra financí je silnější, než kdy bylo. Vzájemná náklonnost se změnila v takřka pokrevní bratrství. Jako další důkaz může sloužit včerejší vyjádření Miloše Zemana o zaplaceném výkupném za dívky unesené v Pákistánu. Může se zdát, že tato situace nemá s Andrejem Babišem nic společného, ale opak je pravdou. Právě ve středu totiž vicepremiér společně se svými koaličními nohsledy definitivně podupal systém parlamentní demokracie a právě ve chvíli, kdy se kvůli tomu měl stát terčem mediálního zájmu, vystoupil Zeman.

Podobné krytí často prezident používal při ochraně svého kancléře Vratislava Mynáře. Když přišla na přetřes velmi výhodná koupě vily ve Strašnicích, začal Zeman hýřit svými nevtipnými bonmoty a po Mynářovi se takzvaně slehla voda. Stejný model nastal v případě kancléřovy prověrky. Nyní potřeboval trochu pomoci Andrej Babiš. Muž, který je Zemanovým podporovatelem, ačkoliv se dlouho snažil tvářit, že je v názoru na hlavu státu nestranný.

Miloš Zemana a Andrej Babiš  (ČTK)

Fintu se zmíněním Martina Stropnického jako možného kandidáta na prezidenta museli prohlédnout snad všichni, kdo sledují dění na politické scéně. Za dva roky se Babiš ani jednou názorově nepostavil proti Zemanovi, maximálně ho lehce zplísnil za nějaký výrok. Tuto metodu, jak se tvářit jako objektivní se zřejmě naučil u svých novinářů v Mladé frontě DNES a především v Lidových novinách. Ti nezaujatost předstírají úplně stejně a občas na svých stránkách „zkritizují“ svého majitele a ministra financí v jedné osobě.

[ctete-foto]46537[/ctete-foto]

Miloš Zeman včera tedy opět dělal, co mu jde nejlíp. Předváděl se. Přitom mu vůbec nepřišlo zvláštní, že v Poslanecké sněmovně došlo k hrubému zásahu do práv řádně zvolených poslanců, ani že přiznáním zaplacení výkupného teroristům udělal ze všech občanů ČR v zahraničí potenciální cíle únosců. Babiš však potřeboval pomoci, protože to, co ve spolupráci se svými zaměstnanci z hnutí ANO a za velké podpory ČSSD a lidovců spáchal ve Sněmovně, by zřejmě nezůstalo bez mediální odezvy. Zeman se proto „obětoval“ a palcové titulky novin s největší pravděpodobností získal pro svou osobu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články