Zeman opět útočil na Vystrčila. Chtěl mě sesadit, prohlásil

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman byl opět hostem Partie Terezie Tománkové. Redaktorka hlavě státu nijak neoponovala a naopak za odpovědi děkovala. Zeman v rámci komentářů k výsledkům senátních a komunálních voleb znovu kritizoval předsedu senátu Miloše Vystrčila. Nijak nezmínil, že jeho protikandidátka Jana Nagyová z ANO je obžalovaná v kauze Čapí hnízdo.

„Vím, že mě chtěl sesadit z funkce prezidenta na základě aplikace článku 66, tedy, že ze zdravotních důvodů nejsem schopen vykonávat funkci. Jistě musíme uznat, že nemám důvod ho milovat,“ prohlásil Zeman. Vystrčil vyhrál první kolo senátních voleb s patnáctiprocentním náskokem. Nagyová vzápětí v České televizi uvedla, že první, co by udělala, kdyby se dostala do horní komory parlamentu, je, že požádá o imunitu.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Volby označil Zeman za úspěch ANO a SPD. Málo tratili občanští demokraté a KDU-ČSL, středně Piráti, silně STAN, zhodnotil prezident Miloš Zeman výsledky hlasování v dnešním pořadu CNN Prima News Partie. Levice ve volbách podle Zemana totálně propadla. Ztrát sociálních demokratů prezident lituje, komunistů nikoliv, protože se podle něj stále nevyrovnali se svou minulostí.

Podle Zemana platí, že v komunálních volbách Češi vyvažují mezi vládními stranami a opozicí. “Vláda ne zcela zvládla energetickou krizi, inflaci. Myslím si, že to jí samozřejmě škodí,” uvedl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články