Zeman opět ve svém světě. K požáru se nevyjádřil, komunistického udavače vydává za bojovníka za svobodu

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Nic. Ticho. Ani slovo. Miloš Zeman, který za několik stovek tisíc měsíčně velmi usilovně a plnohodnotně vykonává funkci prezidenta ČR, si zatím za uplynulé čtyři dny nenašel chvíli na to, aby se vyjádřil k ohromnému požáru v Českém Švýcarsku. Udělal si ale chvíli na jinou „pěknou“ akci. Sešel se s lidmi z Českého svazu bojovníků za svobodu. 

Známou proruskou partou vedenou konfidentem komunistické policie Jaroslavem Vodičkou. Informaci ze setkání zveřejnil mluvčí Zemana Jiří Ovčáček strohou: „Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 27. července 2022 na Pražském hradě hrdiny bojů za svobodu a jejich blízké. Prezident republiky v průběhu setkání ocenil činnost Českého svazu bojovníků za svobodu a vyjádřil pobouření nad diskriminací této organizace.“

()

Více se k setkání nevyjádřil. Byla to jediná „větší“ aktivita Zemana za několik posledních dní. Jinak se jeho podpis objevil pod zákonem a jmenováním profesorů. Nijak neřeší a nezajímá se o situaci na Rusy okupované Ukrajině, neřeší rostoucí inflaci a nyní na seznam událostí, které Zemana nezajímají, přibyl také rozsáhlý požár v České Švýcarsku.

Že se na místo prezident s evidentně komplikovanou mobilitou, který však tvrdí, že je zdráv, nedostaví osobně, je možné očekávat. Že ale opět nevystoupí na veřejnosti, nebo alespoň nevydá prohlášení, cokoliv, k patrně největšímu požáru na území republiky za poslední desítky let, to je další z neodpustitelných „nekroků“ Zemana, kterým jen dokazuje, že tato země žádného prezidenta nemá.

Že se namísto toho setkal s představiteli ČSBS, je další Zemanova provokace. Vodička, který dvakrát vstoupil do KSČ, donášel Veřejné bezpečnosti a ocenil mlátičku Vondráčka je vše, jen ne bojovník za svobodu. Jeho profesní kariéra spíše připomíná bojovníka za totalitu. Se Zemanem k sobě mají blízko. Vodička se s ním sešel několikrát, byl mu gratulovat ve volebním štábu, Zeman nechal jeho partu organizovat své akce v prostorách Hradu, Vodička kandidoval na severu Čech na společné kandidátce Zemanovců a SPD.

Miloš Zeman bude prezidentem ještě 221 dní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články