Zeman označil lídra Milionu chvilek za duševně nenormálního

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident republiky se jakýchkoliv oslav 17. listopadu účastnit nebude. V neděli věnuje „tichou vzpomínku“ a dnes na Slovensku otevírá Český dům. Stejně si však Miloš Zeman nedokázal odpustit nevkusný vzkaz na adresu organizátorů demonstrace na Letné. Milion chvilek pro demokracii de facto označil za fašistické a Mikuláše Mináře za duševně nenormálního.

Zeman proti demonstracím vystupuje od jejich počátku. Buď sám, nebo přes Jiřího Ovčáčka nadává nejen pořadatelům protestů, ale i jejich účastníkům. Zatím se však hlava státu nevyjádřila tak sprostě, jako nyní. V rozhovoru pro Parlamentní listy prezident vyjmenoval důvody, proč Milion chvilek nebere vážně.

()

„Toto hnutí považuji za nedemokratické ze tří důvodů. Za prvé, že popírá rozhodnutí státních zástupců v kauze Čapí hnízdo. Za druhé, že popírá rozhodnutí Poslanecké sněmovny ve věci ústavní žaloby,“ řekl Zeman prohradnímu webu. „A za třetí, že odmítá moje ústavní právo abolice. Ze všech těchto tří důvodů se nechci snižovat k tomu, abych toto hnutí označil za fašistické, ale mohu ho na základě těchto tří důvodů jasně označit za nedemokratické,” dodal prezident.

Přitom úplně zapomněl, že právě v demokracii je důležité, aby každý mohl beztrestně projevit svůj názor. Neměl by přitom nikoho urážet, nebo prokazatelně lhát, s čímž má právě Zeman velký problém. To dokázal i svým dalším výrokem pro Parlamentní listy. Na otázku, zda by byl ochoten se sejít s Mikulášem Minářem z Milionu chvilek, prokázal prezident své neurvalé chování. „Rozhodně ne, protože já se setkávám pouze s duševně normálními lidmi,“ řekl Zeman.

Přesto, že takový výrok je možné s velkou pravděpodobností úspěchu napadnout u soudu, zřejmě se nic nestane. Zeman totiž rozhodnutími soudu stejně pohrdá a nikdy by se za své hulvátské výroky neomluvil.

Více o třiceti letech od revoluce si můžete přečíst ve speciálu Revue FORUM. Věnujeme se našim prezidentům, premiérům, největším úspěchům i kauzám. Oslavte svobodu s námi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]