Zeman oznámil dovolenou. To je dobře, už jsme měli starost, že bude přepracovaný

Prezident Miloš Zeman ve svém člunu  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman ve svém člunu | FOTO: ČTK

Že si prezident Miloš Zeman již nedokáže přiznat, že naprosto nezvládá funkci, do které byl zvolen, to asi ví každý, kdo to vědět chce, protože absolutní neaktivita, které jsme svědky, vypovídá o všem. Je ale fascinující, jakou drzost má jeho okolí, když ještě zveřejňuje, jak bude Zeman trávit letní dovolenou poté, co jsme ho viděli pouze párkrát vystoupit v televizi.

„Dovolenou má pan prezident v červenci, ovšem rozdělenou na několik menších částí,“ řekl ČTK hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Dovolenou pan prezident tráví v Lánech, plánuje ale také Vysočinu. I o dovolené pan prezident vyřizuje nezbytnou administrativu,“ dodal.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

To je zvláštní. Člověk by řekl, že dovolenou v Lánech má prezident Zeman tak asi 350 dní v roce. V těch zbývajících vystupuje ve spřátelených médiích (někdy ovšem se zpožděním několika dnů, jako například když na Moravě udeří tornádo a zabije šest občanů), což je kromě podepisování zákonů zřejmě všechna jeho práce.

Je fascinující, že Kancelář prezidenta republiky přesto dostává ze státního rozpočtu stovky milionů navíc. Nejspíš na to, aby se pánům Nejedlému a Mynářovi lépe pobývalo na Pražském hradě, na kterém se Zeman nachází jen vskutku minimálně.

Někteří lidé v souvislosti s podobnými úvahami říkají, že není vhodné ptát se na prezidentovo zdraví. Ale samozřejmě to vhodné je. Vrchní velitel ozbrojených sil, který je placen z peněz daňových poplatníků, téměř nikdy nejezdí na zahraniční návštěvy. Také jen výjimečně někdo přijede za ním. Když už je opravdu chvíle, kdy by měl vystoupit, trvá dva dny, než k tomu dojde. Proč? To už nikdo nevysvětlí.

Miloš Zeman podruhé kandidoval na post prezidenta i přesto, že celá země věděla, že na tom zdravotně není dobře. Proč to dělal, ví jen on sám. Teď už sledujeme jen zkázu, kterou musíme společně s ním nějak přetrpět. A řečmi o dovolené Jiří Ovčáček jen upozorňuje na to, že na Hradě jedna velká dovolená (a v některých případech prostě papalášská party) už léta probíhá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]