Zeman plánuje účast na Bezpečnostní radě státu. Chce prý pomoci uklidnit situaci

ČTK

Prezident Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman nevyloučil účast na červencové Bezpečnostní radě státu. Chtěl by na ní údajně přispět k uklidnění situace. K reorganizaci policie se vyjádří na čtvrteční tiskové konferenci.

Novinářům to dnes řekl při své účasti na sjezdu Československého svazu bojovníků za svobodu.

Zeman se ve středu odpoledne setká na Pražském hradě s místopředsedou vlády Andrejem Babišem (ANO) a ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Probere s nimi jejich neshody nad reorganizací policie, která vyvolala roztržku v koalici. „Den na to uspořádám tiskovou konferenci, kde vyjádřím své stanovisko,“ řekl Zeman.

Ke sporům v koalici o uspořádání zasedání Bezpečnostní rady státu (BRZ) Zeman řekl, že pokud se uskuteční v červenci, tak nevylučuje svou účast. „Dostavím se na ni, abych se pokusil poněkud zklidnit situaci,“ řekl Zeman.

Zároveň poznamenal, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) její zasedání svolal až na červenec právě kvůli tomu, aby se situace uklidnila. Dřívější zasedání rady požaduje ANO a KDU-ČSL.

Zeman se také před novináři pozastavil nad slovy šéfa ostravské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jiřího Komárka. Komárek v pondělí řekl, že je policejní prezident Tomáš Tuhý podezřelý z „brutálního“ úniku informací v případu, kde jde o stamiliony.

„Zaujala mě ta formulace brutální únik informací. Únik informací je buď velký, nebo malý, ale ještě v životě jsem neslyšel, že by byl brutální,“ řekl Zeman.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner