Zeman podpořil akci s komunisty a SPD. Prý je zastáncem svobody slova

ČTK

Prezident Miloš Zeman sjezdu KSČM | FOTO: ČTK

I když prezident Miloš Zeman s Jiřím Ovčáčkem slibovali, že si berou dovolenou, nic moc se nekoná. Ta smutná ostuda se děje dál. Ovčáček vydatně sype moudra na sociální sítě. Momentálně jde o to, že prezident přislíbil záštitu nad akcí, kde v loňském roce promlouval Tomáš Vandas z Dělnické strany sociální spravedlnosti a letos mají dostat prostor stalinista Josef Skála či poslanec SPD Jiří Kobza.

Tak obskurní partě a jejímu „Vlasteneckému setkání“ přislíbil záštitu prezident České republiky. Jiří Ovčáček celou věc vysvětluje tak, že jde vlastně o svobodu slova. „Pan prezident je hlubokým zastáncem svobody slova a názoru, proto udělil záštitu akci, která představuje konzervativní myšlenky. Právě o těchto myšlenkách bychom v současném bezhodnotovém světě euroamerické civilizace měli uvažovat,“ konstatoval mluvčí prezidenta.

Exkomunistovi Zemanovi by měl někdo z okolí vysvětlit, kdo jsou to komunisté a kdo jsou to členové SPD. Prezident evidentně už neví, že ty, kteří před rokem 1989 volali po svobodě slova, komunisté zavřeli, zabili nebo zbili. Ve skutečnosti nejde o podporu nějaké akce s krajně podivným obsazením řečníků, kteří jsou vydáváni za intelektuály. Jde o to, že Pražský hrad podobné rejdy extremistů okamžitě neodmítne a neodsoudí.

Na kauzu upozornil portál Aktuálně.cz, který uvádí, že v loňském roce na setkání dorazili také Jaroslav Foldyna, Ladislav Jakl nebo Martin Konvička. Zkrátka, musela to být moc hezká párty. Jen by asi bylo lepší, kdyby se tihle lidé scházeli někde stranou, potichu a neuděloval jim záštitu prezident republiky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner