Zeman podpořil ruského ministra, který nazval starostu Koláře nacistou

ČTK

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Socha maršála Koněva vyvolává až příliš silné emoce. Ruský ministr kultury dokonce starostu Prahy 6 označil za nacistu. Ondřej Kolář totiž hodlá rozvinout debatu o možném odstranění sovětského maršála.

„Starosta jakéhosi obvodu řekl, že rada se bude zabývat demontáží památníku osvoboditeli a zachránci města. Je to takový místní gauleiter,“ citovala agentura TASS  Vladimira Medinského, který použil výraz pro vůdce regionální pobočky německé nacistické strany NSDAP.

Neskutečné vyjádření ruského ministra však nezůstalo bez odezvy. Kdo čekal, že se prezident Zeman postaví za svou zemi, reprezentovanou v tomto případě starostou pražské městské části, bude se divit.

Prezident totiž přes svého tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka vzkázal: „Ruský ministr kultury zřejmě naráží na fakt, že starosta Prahy 6 hodlá odstranit pomník osvoboditele vyhlazovacího tábora Osvětim. Jeho rozhořčení tedy plně chápu“.

Opět se tak ukázalo, že česká hlava absolutně neplní roli důstojného zástupce naší země. Místo toho, aby sloužil České republice, plní pouze příkazy z Ruska a Číny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner