Zeman podporuje terorismus, tvrdí mladí komunisté

Eric Drooker

Svaz mladých komunistů Československa se ostře pustil do prezidenta Miloše Zemana. Podle prohlášení organizace, která se pokládá za pokračovatele Komunistického svazu mládeže, podporuje Zeman agresivní snahy severoamerického impéria. USA jsou pro mladé komunisty baštou terorismu a naše hlava státu je pouhým jejich lokajem. Zeman je též označen jako podporovatel rasisitického režimu Spojených států.

Kritika mladých komunistů přišla po Zemanových slovech, kterými podpořil průjezd amerického vojenského konvoje přes Českou republiku. „Naše organizace se distancuje od slov prezidenta republiky. Tyto výroky nebyly proneseny naším jménem,“ začíná prohlášení SMKČ. Další slova levicové mládeže už jsou ovšem daleko ostřejší. „V žádném případě neslevíme z kritičnosti zvráceného myšlení podporovatele rasistického sionistického režimu a státního terorismu USA,“ tvrdí mladí levičáci. „Rozhodně jej nevezmeme jako svou ikonu a nebudeme brát jako prolidovou politiku prezidenta několik symbolických gest, která mají uspokojit apetit buřtopárkové kultury,“ stojí v prohlášení.

Mladí komunisté nenávidí USA a Izrael

Odpor k západním a demokratickým hodnotám je znatelný z každé věty. „Zatímco americká ultrapravice a izraelští lobbisté prezidentovu projevu tleskají, český národ v těchto situacích prožívá chvíle hanby,“ reagují mladí komunisté na nedávný Zemanův projev ve Washingtonu, kde vyzval k boji proti terorismu. Svůj odpor mladí levičáci vyjadřovali už k prvnímu demokratickému prezidentovi Václavu Havlovi, kterého stejně jako Zemana označili za sluhu USA, NATO a Izraele. Jejich podpora je pro SMKČ nemístná a jako levicové hnutí silně podporuje například bojující lid Palestiny. V závěru své kritiky vzývají mladí komunisté návrat ke starým pořádkům „Jediné řešení problémů je konec útlaku pracujících tříd, uplatnění jejich moci jako skutečné demokracie,“ píší.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]