Je to téma, které je v souvislosti s Milošem Zemanem zmiňováno snad častěji než Rusko a Čína. Jeho zdraví. Prezident výrazně hubne, stále hůře chodí, špatně artikuluje, čas od času působí jako člověk, který není schopný kontrolovat, zda vypouští vulgární slova, nebo ne. Miloš Zeman vytrvale ujišťuje, že je naprosto zdravý, ačkoliv to v médiích zpochybnili i lékaři.

Nyní Zeman zřejmě poprvé přiznal, že má zdravotní problémy. Stalo se to v posledním předprázdninovém rozhovoru na TV Barrandov. V úplném závěru prezident překvapil sdělením, že musí o polovinu snížit spotřebu cigaret, protože má vážné problémy. „Trpím nechutenstvím, nechutná mi zejména maso. Už jím jen sladká jídla. Hubnu až moc. No a přes ty prázdniny chci trochu ztloustnout. A tady je jasná kauzalita. Čím více kouřím, tím méně mi chutná,“ řekl Miloš Zeman.

K samotnému kouření potom sdělil toto: „Razantně, asi o padesát procent omezím kouření. A ta cigareta mi samozřejmě bude o to víc chutnat, když bude vzácnější“.

Že Zeman hubne rychleji, než mu jeho okolí stíhá kupovat, nebo nechávat šít nové obleky, je možné pozorovat prakticky při každém veřejném vystoupení prezidenta. O pár čísel větší obleky na něm vlají a nepůsobí právě reprezentativně. Naposledy se Zeman takto předvedl například při návštěvě prezidentky Slovenska Zuzany Čaputové.

 

 

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora