Zeman poprvé přiznal: Trpím nechutenstvím, už jím jen sladké, hubnu až moc

repro TV Barrandov

Miloš Zeman | FOTO: repro TV Barrandov

Je to téma, které je v souvislosti s Milošem Zemanem zmiňováno snad častěji než Rusko a Čína. Jeho zdraví. Prezident výrazně hubne, stále hůře chodí, špatně artikuluje, čas od času působí jako člověk, který není schopný kontrolovat, zda vypouští vulgární slova, nebo ne. Miloš Zeman vytrvale ujišťuje, že je naprosto zdravý, ačkoliv to v médiích zpochybnili i lékaři.

Nyní Zeman zřejmě poprvé přiznal, že má zdravotní problémy. Stalo se to v posledním předprázdninovém rozhovoru na TV Barrandov. V úplném závěru prezident překvapil sdělením, že musí o polovinu snížit spotřebu cigaret, protože má vážné problémy. „Trpím nechutenstvím, nechutná mi zejména maso. Už jím jen sladká jídla. Hubnu až moc. No a přes ty prázdniny chci trochu ztloustnout. A tady je jasná kauzalita. Čím více kouřím, tím méně mi chutná,“ řekl Miloš Zeman.

K samotnému kouření potom sdělil toto: „Razantně, asi o padesát procent omezím kouření. A ta cigareta mi samozřejmě bude o to víc chutnat, když bude vzácnější“.

Že Zeman hubne rychleji, než mu jeho okolí stíhá kupovat, nebo nechávat šít nové obleky, je možné pozorovat prakticky při každém veřejném vystoupení prezidenta. O pár čísel větší obleky na něm vlají a nepůsobí právě reprezentativně. Naposledy se Zeman takto předvedl například při návštěvě prezidentky Slovenska Zuzany Čaputové.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner