Zuzana Čaputová dorazila na Pražský hrad. Jak vypadaly první chvíle oficiálního setkání s Milošem Zemanem? Prezident ČR první ženu Slovenska provedl velmi nejistým krokem po nádvoří Pražského hradu. Opakovaně jí rukou ukazoval, kde má jít, kde má zastavit a podobně. Miloš Zeman také často odfukoval ústy, jako by ho trápilo dýchání. Prezident šel ve výrazném předklonu a hodně si pomáhal hůlkou.

Tým Miloše Zemana prezidentovi opět připravil o něco větší sako, než je jeho současná velikost. O číslo až dvě větší oděv tak na Zemanovi poněkud vlál. Zatímco na prezidentovi ČR byla znát sebejistota a touha po tom, aby oficiální ceremoniál před kamerami co nejdříve skončil, Zuzana Čaputová byla viditelně nervózní.

Zemanovi opakovaně věnovala úsměv a snažila se poslouchat, co jí během cermoniálu říká. Soudě podle jejích pohledů ale byla poněkud překvapená z toho, co slyší. Během přehlídky taktně dodržovala Zemanův velmi pomalý a nejistý krok. Úspěchem tak zatím je jen to, že si Zeman neotřel nos kapesníkem a tím následně celý obličej, jak dělává.

Zuzanu Čaputovou čeká soukromé jednání se Zemanem a oběd.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora