Zeman při focení na summitu NATO zase budil pozornost. Aspoň ale přišel

Twitter Jiřího Ovčáčka

Zeman na summitu NATO | FOTO: Twitter Jiřího Ovčáčka

Prezident Miloš Zeman se vypravil na setkání nejvyšších představitelů států a vlád NATO v Londýně. Překvapivě se tak měl opět ukázat na veřejnosti, což poslední dobou nepatří mezi jeho zvyky. Z dvoudenního summitu sice zatím nejsou žádné zprávy, a to ani od Jiřího Ovčáčka, ale existuje jedna fotografie. I ta ovšem dokazuje, že náš prezident dělá ostudu všude, kam se vrtne.

Zemanova cesta do britské metropole se dá podle sociálních sítí Hradu i jeho tiskového mluvčího označit jako tajná. Jindy s fotoaparátem pilný Ovčáček nemá na svém Twitteru ani jeden snímek prezidenta a chvílemi to vypadalo, že  hlava státu  na summit NATO snad ani nedorazila.

Není totiž zvykem, aby se fotky rozzářeného Zemana neobjevily na internetu krátce poté, co je nižší státní úředník pořídí. Tentokrát ovšem nic. Žádné info z paluby vládního speciálu, podrobnosti o doletu do Londýna, ubytování, spokojenosti prezidenta s připraveností akce. Zkrátka nic. Jen dvakrát Ovčáček ukázal, jak vypadá město z okna jeho pokoje, a jednou bok letadla.

Dá se tedy předpokládat, že prezident není v takové formě, aby se mohlo prezentovat, co v Anglii dělá. Jediným důkazem, že jeho letadlo nemělo podobný problém, jako když Zeman dorazil pozdě na pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče, je status The Royal Family na Twitteru.

Ten totiž na oficiální fotografii všech zástupců zemí NATO s britskou královnou Alžbětou II. a princem Charlesem našeho prezidenta ukazuje. Jak je zvykem: na úplném okraji snímku, ale opět velmi viditelně. Miloš Zeman je totiž natolik přesvědčen o své jedinečnosti, že zvolil k sebeprezentaci ležérní styl s nožkou přes nožku.

Své si o tom jistě mysleli ostatní lídři zemí včetně Jejího Veličenstva. Všichni si už za roky, kdy jezdí Zeman dělat ostudu po celém světě, zvykli. Teď už jen vyhlížejí, až za Českou republiku přijede někdo, s kým  bude možné i debatovat a především – bude zastupovat svou zemi, a ne Rusko a Čínu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner