Zeman při projevu seděl, zakopl, pomáhat mu musel strážce, je unavený

repro ČT

Miloš Zeman | FOTO: repro ČT

Miloš Zeman posunul předávání vyznamenání 28. října opět o kus dále. Už ani nestál opřený o řečnický pultík. Před plným Vladislavským sálem seděl v křesle a poněkud unavenou pomalou řečí vyprávěl o tom, komu udělí vyznamenání. Miloš Zeman při projevu nepůsobil zdravě a svěže.

Do sálu ho dovedla manželka v poněkud křečovitém sevření rukou. Na vyvýšenou plochu ke křeslu mu potom pomohl strážce, o jeden ze schodů Zeman zakopl. Na úvod řekl, že bude sedět, protože ho bolí nohy. Rekondiční pobyt byl evidentně příliš krátký.

repro: video Blesk TV

Vyprávění v křesle nemělo nic společného s projevem ke 101. výročí vzniku Československa. Ale buďme rádi, že Miloš Zeman alespoň seděl a mluvil.

Mezi oceněné Zeman tentokrát zařadil i Václava Havla. Postěžoval si, že Senát odmítl jeho oblíbenkyni Lenku Procházkovou, kterou chtěl prezident dostat do rady ÚSTR. Na závěr si ještě postěžoval, že je v České republice až moc kritiků. „Přeji České republice, aby byla nikoliv zemí nenávisti, často patologické nenávisti na sociálních sítích, aby nebyla zemí závisti. Přeji, aby byla zemí úspěchu,“ uzavřel prezident projev. Následně strážce dovedl Zemana ke stolu s vyznamenáním. O ten se prezident opřel a všichni vyznamenaní za ním chodili.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner